Nereden
NRD
Nereye
NRY
Gidiş Tarihi
GİDİŞ TARİHİ SEÇİNİZ
Dönüş Tarihi
DÖNÜŞ TARİHİ SEÇİNİZ

Afyonkarahisar Otobüs Bileti

Tarihin Kapısı

Afyonkarahisar

Afyon binlerce yıllık geçmişi ve tarihî kalıntıları ile turistik açıdan zengin kentlerimiz arasında yer alıyor. Böyle anılmasında Marmara Bölgesi’ni Akdeniz’e, Ege Bölgesi’ni de İç Anadolu’ya bağlayan bir noktada olmasının katkısı büyük. Bu nedenle kente geldiğinizde yitirmediği o Anadolu kokusunu hissedeceksiniz.

Kent turuna Afyonkarahisar Kalesi’nden başlamanızda fayda var; çünkü burası kenti bütünüyle görebileceğiniz bir konuma sahip. Hafif yorucu da olsa kaleye çıkmanın, surların arasında dolaşmanın ve şehre kuş bakışı bakmanın keyfini çıkarın. Dönüş yolunda ise kalenin eteğinde yer alan Ulu Camii’yi ziyaret edebilirsiniz. Rotanızı Büyük Taarruz’un başladığı yer olan Kocatepe’ye çevirdiğinizde ise yakın tarihin unutulmaz anlarına şahitlik edeceksiniz. Kocatepe Anıtı, Büyük Taarruz Şehitliği, Başkomutan Mustafa Kemal Anıtı ve Zafer Anıtı, büyük zaferi yaşamak ve anmak adına ziyaretçilerini bekliyor.

Kentin tarihî heybetinden biraz sıyrılıp da kendinizi doğaya bırakmak isterseniz Akarçay’ı tercih edebilirsiniz. Mavi sularda yapacağınız tekne turuyla kente başka gözle bakma fırsatını yakalayın. Unutmadan, Afyonkarahisar kaplıca turizminin başkenti olarak görülüyor. Şifalı sularından faydalanmak isterseniz birbirinden sağlıklı kaplıca suları sizin için akmaya devam ediyor. Gazlıgöl, Hüdai ya da Heybeli termal turizm merkezlerinden birini tercih edebilirsiniz.

Dönüş yolunda ise sevdiklerinize hediye almak isterseniz hediyelik ürün için tercih edebileceğiniz birçok seçenek var. Çevre ilçelerden el emeği, göz nuru kökboyalı kilimleri ya da mermer bibloları hediye olarak tercih edebilirsiniz. Ulaşımı en kolay iller arasında yer alan Afyon’u bir gün mutlaka ziyaret edin, ihtiyacınız olan tek şey bir Afyon otobüs bileti.

Hazır Afyonkarahisar’a gelmişken…

Ne yiyelim?

Kaymağı ve sucuğuyla lezzetine doyum olmaz yöresel bir kahvaltı yaparak gezinize başlayabilirsiniz.

- Birbirinden farklı haşhaşlı hamur işlerini çayın yanında yemek için tercih edebilirsiniz.

Nereye gidelim?

- Adrenalini ve doğayı seviyorsanız Kirazlı Yaylası’nda yer alan Buzluk Mağarası’nı ziyaret edebilirsiniz.

- Afyon Arkeoloji Müzesi’nde Frig, Hitit, Roma, Bizans, Helenistik dönemlerinden kalma eserleri inceleyebilirsiniz.

- Friglerin hüküm sürdüğü Frig Vadisi’ni görebilir, burada peri bacalarını inceleyebilir, antik kentlerin izini sürebilirsiniz.

- Doğanın eşsiz güzelliğini keşfetmek ve doğayla kucaklaşmak için Kocayayla Tabiat Parkı’nı gezebilirsiniz.

- Değirmendere Kanyonu’nda eşsiz bir doğa yürüyüşüne çıkabilirsiniz.!
REZERVASYON YAP
Seçtiğiniz tarihe rezervasyon kabul edilmemektedir. En erken 4 gün sonraya rezervasyon yapabilirsiniz.