Nereden
NRD
Nereye
NRY
Gidiş Tarihi
GİDİŞ TARİHİ SEÇİNİZ
Dönüş Tarihi
DÖNÜŞ TARİHİ SEÇİNİZ

Ardahan Otobüs Bileti

Saklı Güzellikleriyle

Ardahan

Ardahan asırlık tarihini ve turistik değerlerini yaşatmayı sürdürüyor. Çok sayıda kale, kule ve cami şehrin kültürel ve tarihi mirasını oluştururken Çıldır Gölü de tabiatıyla gidenleri etkiliyor.

Şehrin önemli noktalarına yapacağınız ziyaretle başlayacağınız bir geziye doğal güzellikleri keşfederek devam edin. İlk durağınız kentin değerli iki kalesi Ardahan ve Şeytan olsun. Kura Nehri’nin yanında duran Ardahan Kalesi’nden şehri izleyebilirsiniz. Çıldır ilçesinde sarp kayalıklara inşa edilmiş Şeytan Kalesi ise heybetiyle sizi şaşırtacak. Hazır Çıldır’a gelmişken Taşköprü Kitabelerini görmeden dönmek olmaz. Tarihî taş köprü ve üzerindeki yazıt geçmişle bağınızı kuvvetlendirecek. Tarih turuna biraz ara verip Çıldır Gölü’ne yüzünüzü çevirmenin vaktidir. Hatırlatalım, yolunuz hangi mevsim düşerse düşsün gölün mutlaka bir parçasına hayran kalacaksınız. Kışın buz tutmuş gölün üzerinde yürüyebilir, atlı kızaklarla dolaşabilir, buzda balık tutan yerlilere ortak olabilirsiniz. Türkiye’nin kış fotoğrafı çekilecek en iyi yerlerden biri olması nedeniyle de çok sayıda gezgine rastlayabilirsiniz. Çıldır Gölü’nde Akçakale Ada Şehri Kalıntıları da görmenizi tavsiye ettiğimiz yerler arasında.

Ardahan saklı güzellikleriyle Doğu Anadolu’nun uç noktası… Ardahan otobüs bileti alıp kenti adım adım tanımaya ne dersiniz?

Hazır Ardahan’a gelmişken…

Ne yiyelim?

- Kaşar peyniri ve balıyla yapılan muhteşem bir kahvaltıyla geziye başlayın.

- Elma dolması, evelik aşı, pişi, bozbaş ve ekmek aşı ise yöresel yemeklerin başında yer alıyor.

Nereye gidelim?

- Ardahan’ın en çok ilgi toplayan doğal güzelliği, Damal Dağları'na yansıyan Atatürk siluetidir. Karadağ yamaçlarında oluşan bu ilginç görüntüyü kaçırmayın. 

- Kura Nehri Vadisi’ndeki Ortakent Mağaraları’nı ziyaret edin. Çok sayıda mağara ve kilisenin bulunduğu bölge oldukça ilgi çekiyor.

 
 


!
REZERVASYON YAP
Seçtiğiniz tarihe rezervasyon kabul edilmemektedir. En erken 4 gün sonraya rezervasyon yapabilirsiniz.