Nereden
NRD
Nereye
NRY
Gidiş Tarihi
GİDİŞ TARİHİ SEÇİNİZ
Dönüş Tarihi
DÖNÜŞ TARİHİ SEÇİNİZ

Artvin Otobüs Bileti

Doğanın Kucağında

Artvin

Karadeniz’in doğusunda bulunan kent, doğal güzellikleri ile bu bölgenin en güzel illeri arasında yer alıyor. Şehir, Hopa ve Arhavi ilçelerini kıyıya sürüklediğinden, şehir merkezi ve diğer güzel ilçelere iç bölgeler ayrılmış. Bu nedenle Artvin turuna içeriden sahillere doğru yapılacak bir gezi rotası üzerinden çıkmanızı tavsiye ederiz.

Her ilçesi ayrı bir gezi programı oluşturacak Artvin’in doğal güzelliklerine hayran kalacaksınız. Şehir merkezinde şehri tepeden gören Livane, yani Artvin Kalesi yeşilliklerle kaplı yamacın arasından ziyaretçilerini selamlıyor. Yeşilliği ve doğal kaynaklarının bol olması nedeniyle merkezde ve çevre illerde milli parklar, yaylalar ve vadiler güzellikte birbirleriyle yarışıyorlar. Siz de bu yarışa katılmak isterseniz Hatila Vadisi Milli Parkı’nı gezebilirsiniz. Benzersiz bir doğa güzelliğiyle baş başa kalacağınız milli parkın faunası da oldukça ilgi çekicidir. Artvin demek yayla demek. O nedenle merkeze yakın bir yaylaya adım atalım derseniz hemen yanı başınızda yer alan Kafkasör Yaylası’na davet edelim.

Karadeniz’in hırçın çocuğu Artvin otobüs biletini alıp şehrin yeşiline, suyuna, denizine hayran kalacak ziyaretçilerini bekliyor. Artvin’i henüz görmediyseniz, tüm güzelliği ile sizi de bekliyor demektir.

Hazır Artvin’e gelmişken…

Ne yiyelim?

Zengin mutfak kültürüne sahip Artvin’de peynir ya da kaymak kuymağından mutlaka yiyin.

- Meşhur kırmızı benekli alabalığın tadına bakabilirsiniz.

- Taze fasulyenin kurutulmuş hâlinden yapılan yemek puçukoyu ev yemeği yapan restoranlarda denemenizi öneririz.

Nereye gidelim?

- Karadeniz’in serin sularına karşı, yemyeşil ağaçların arasına gizlenmiş Hopa ve Arhavi’ye uğrayın. Hopa’da Hopa limanı ya da Kemalpaşa Plajı ile Kopmuş Plajı ziyaret edebileceğiniz noktalar arasında yer alıyor. Arhavi’de ise Artvin’in simgesi olmuş Kemer Köprü’yü ziyaret edebilirsiniz.

- Doğanın güzelliği bir yana, bu doğanın hakkını vermek bir yana… Bir tarafta Çoruh Nehri bir tarafta yeşille kaplı dağlar. Burası rafting ve trekking yapmak için en uygun bölge. Rafting için Yusufeli’nde bulunan parkuru öneririz. Türkiye’nin en çetin rafting parkurlarından biri olduğunu hatırlatmakta fayda var.

- Kaçkar Dağları’nın o muhteşem yollarında trekking yapın. Borçka ile Şavşat ilçelerini ayıran Kaçkar’ın nefes kesen güzelliğini yürüyerek çıkarmanın keyfi bir başka olacaktır.

-Borçka-Maçahel yol üzerinde bulunan Karagöl’ü ziyaret etmeden dönmeyin.

-Altıparmak Suyu’nda eğlenceli su sporları yapabilirsiniz.

-Maden Köyü’nde bulunan otantik evleri ziyaret edebilirsiniz.

-Ardanuç’ta bulunan ve gizemiyle insanı büyüleyen Cehennem Kanyonu’nu görebilirsiniz.

 

 !
REZERVASYON YAP
Seçtiğiniz tarihe rezervasyon kabul edilmemektedir. En erken 4 gün sonraya rezervasyon yapabilirsiniz.