Nereden
NRD
Nereye
NRY
Gidiş Tarihi
GİDİŞ TARİHİ SEÇİNİZ
Dönüş Tarihi
DÖNÜŞ TARİHİ SEÇİNİZ

Aydın Otobüs Bileti

Tarih ve Doğanın İçinde

Aydın

Coğrafi konumu nedeniyle her zaman gözde şehirler arasında yer alan Aydın, doğası ve tarihi ile gidenleri kendine hayran bırakıyor.

Köklü geçmişi ile pek çok tarihî yapıya ve müzeye ev sahipliği yapan kentte ilk olarak Aydın, Milet ve Afrodisyas müzelerini gezmenizi öneririz. Müze ziyaretleri ile kentin ve civar illerin geçmişine ışık tutabilirsiniz. Müzelerde sergilenen kalıntılar dünyaca ünlü antik kentlerden çıkarılmıştır. Kuşadası, Didim, Söke ve Çine gibi zengin ilçeler ise gezmekle bitmeyecek muhteşem manzaralara ve kalıntılara sahiptir. Tarihî bu antik kentleri mutlaka görün. Milet Antik Kenti, Didyma Antik Kenti, kehanetlerin başkenti Apollon Tapınağı Aydın gezisinde görülmesi gereken yerler arasında. Söke ilçesinde ise Priene Antik Kenti’ni ziyaret edebilirsiniz.

Aydın, tarihiyle olduğu kadar deniz turizmiyle de adından söz ettiriyor. Ülkenin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Kuşadası’nın mor çiçeklerle kaplı sokaklarında ilerlerken başka bir dünyada olduğunuzu düşünebilirsiniz. Henüz suya adımınızı atmadıysanız, Kuşadası’nda bulunan birbirinden güzel plajlardan birini tercih edebilirsiniz, Uzun Plaj ilk önerimiz. Denizi güzel bir başka ilçe ise şüphesiz Akbük’tür. Saplı Ada ya da Sahte Cennet plajlarında tatilin ve eğlencenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Mavinin bin bir tonunu bir günde keşfedecek, Ege’nin koylarının el değmemiş güzelliğine hayran kalacaksınız. Tarih ve doğayla iç içe olmayı seviyorsanız, Aydın otobüs biletinizi alıp yola çıkmaya ne dersiniz?

Hazır Aydın’a gelmişken…

Ne yiyelim?

- Tadı damağınızda kalacak çöp şişi mutlaka deneyin.

- Meşhur Aydın incirinden yapılmış incir dolmasının tadına bakmadan dönmeyin.

- Kuşadası’nda sahilde bulunan balık restoranlarından birine oturup, lezzetine doyum olmaz deniz ürünlerinden yiyebilirsiniz.

Nereye gidelim?

- Denizine, havasına, suyuna hayran kalacağınız Didim’e uğrayın. Sığ ve sakin denizi ile tatil için oldukça ideal bir ilçe olduğunu hatırlatalım. Unutmadan, denizin keyfini günübirlik tekne turları ile de çıkarabilirsiniz.

- Şehrin en uğrak iki yeri, Kuşadası’na ismini veren Güvercin Adası ve Güvercin Kalesi’ni mutlaka ziyaret edin.

- Karacasu ilçesinde bulunan Afrodit Tapınağı’nın ihtişamını görmelisiniz.

- Kuşadası’nda bulunan Kurşunlu Manastırı’nı ziyaret edebilirsiniz.

- Eşsiz manzaraya sahip Çine Vadisi’nin güzelliğini keşfedebilirsiniz.

- Bafa Gölü Tabiat Parkı’nın yemyeşil doğasına karşı çimlere uzanabilirsiniz.!
REZERVASYON YAP
Seçtiğiniz tarihe rezervasyon kabul edilmemektedir. En erken 4 gün sonraya rezervasyon yapabilirsiniz.