Nereden
NRD
Nereye
NRY
Gidiş Tarihi
GİDİŞ TARİHİ SEÇİNİZ
Dönüş Tarihi
DÖNÜŞ TARİHİ SEÇİNİZ

Balıkesir Otobüs Bileti

Huzur Kent

Balıkesir

Hem Marmara’ya hem de Ege Bölgesi’ne kıyısı olan Balıkesir, benzersiz doğal güzelliği ile biliniyor. Edremit’i, Ayvalık’ı ayrı; Susurluk’u, Bandırma’sı ayrı bu cenneti gezerken büyük keyif alacaksınız.

Güne şehir merkezinin güzelliklerini görmekle başlamanızı öneririz. Balıkesir merkezinde tarihî Saat Kulesi’nin yakınında bulunan Kuva-i Milliye Müzesi’ni gezebilir, biraz serinlemek için Atatürk Parkı’nda dinlenebilir, Değirmen Boğazı’nda doğanın en güzel anını yakalayabilirsiniz. Pamukçu Kaplıcaları’na şifa bulmak için gidebilirsiniz.

Siz de yeşile hayransanız beklentinizin karşılığını fazlasıyla alacaksınız. İl merkezinden Balıkesir’in meşhur ilçelerine doğru ilerlerken doğanın size kapılarını açtığını göreceksiniz. Turizm alternatifinin çok olduğu bu ilçelerin her birinde aklınız kalacak. Susurluk’tan Erdek’e, Edremit’ten Ayvalık’a kadar bin bir güzellikle karşılaşacaksınız.

Suların serinliğini iyiden iyiye hissettiyseniz eğer Edremit’e vardınız demektir. Turizm cenneti Akçay ve Altınoluk bu ilçede bulunuyor. Şimdi tarihî konaklarıyla ünlü bu ilçenin denize kavuşan plajında yürüyüş yapabilirsiniz. Zeytin ve çam ormanlarıyla kaplı Ayvalık’a uğrarsanız güzel bir deniz keyfi yapabilir, Erdek’in kilometrelerce uzayan sahil şeridinde, bir kafede dinlenebilirsiniz. Kaz Dağları ise dağ turizminde en çok tercih edilen yerlerden biridir. Doğa yürüyüşüne katılmak ve hiç görmediğiniz bitkileri incelemek için daha iyi bir yer yoktur.

Balıkesir’in güzelliklerini anlatması bizden, gezmesi sizden… Şeytan Sofrası’nda güneşin batışını izlemek, Sarımsaklı’nın sakin sularında yüzmek ya da denize karşı kahvenizi yudumlamak için Balıkesir sizi bekliyor. Tek yapmanız gereken fotoğraf makinenizi ve Balıkesir otobüs biletinizi yanınıza alıp yola koyulmak.

Hazır Balıkesir’e gelmişken…

Ne yiyelim?

- Susurluk’un meşhur köpüklü ayranının tadına bakır bardakta bakmanın, Manyas’ta ise yoğurt ve peynirin lezzetini yerinde tatmanın ayrıcalığına varın.

- Başka hiçbir yerde rastlayamayacağınız zeytin şekerinin tadına bakabilirsiniz.

- Cunda Adası’nda balık ziyafeti çekebilirsiniz.

 

Nereye gidelim?

- Balıkesir’in en büyük külliyesi olan Zağnos Paşa Camii’yi ziyaret edebilirsiniz.

- Sındırgı ilçesini gezebilir, meşhur Yağcıbedir halılarını inceleyebilirsiniz.

- Ayvalık’ın karşısında bulunan Cunda Adası’nın güzelliğini keşfedebilirsiniz.

- Tahtakuşlar Etnografya Müzesi’nde Türk boylarına ait eşyaları ve sanat eserlerini inceleyebilirsiniz.

- Kuş ve turizm cenneti Bandırma ve Manyas size beklediğinizden fazlasını sunacaktır. Aradığınız huzur ve neşeyi burada bulabilirsiniz.

 !
REZERVASYON YAP
Seçtiğiniz tarihe rezervasyon kabul edilmemektedir. En erken 4 gün sonraya rezervasyon yapabilirsiniz.