Nereden
NRD
Nereye
NRY
Gidiş Tarihi
GİDİŞ TARİHİ SEÇİNİZ
Dönüş Tarihi
DÖNÜŞ TARİHİ SEÇİNİZ

Bolu Otobüs Bileti

Karadeniz’in Zarif Şehri

Bolu

Batı Karadeniz’in bu narin şehrinde sizi orman denizi, lezzetli yemekler ve eğlence dolu saatler bekliyor. Tarihî Osmanlı evlerinin ziyaretiyle başlayacak olan gezi, birbirinden güzel gölleri görene dek devam edecek. Bolu’nun nam salan lezzetli yemeklerinden tatmak ise cabası…

Bolu’yu gezmeye meşhur İzzet Baysal Caddesi’nden başlayabilirsiniz. Şehrin kalbi olan bu caddede bir şehir turu atabilir, şehrin meşhur lezzetlerini tadabilirsiniz. Şehirde Osmanlı dönemine ait mirasların yaşamaya devam ettiğini söyleyebiliriz. Mudurnu ve Göynük ilçelerine uğradığınızda buna şahit olabilirsiniz. Asırlık tarihî konakların sıralandığı daracık sokaklı bu iki ilçede dolaşmak bambaşka bir dünyanın kapılarını açacak. Çoğu müze-otel olarak kullanılan bu konakları ziyaret edebilir, tarih kokan odalarında konaklayabilirsiniz.

Su şehri Bolu’nun göllerini görmek için sabırsızlanmakta haklısınız. Önünüzde görülmesi gereken sayısız göl var; Yedigöller, Sünnet Gölü, Sülüklü Göl, Gölcük, Abant Gölü… Önceliği merkeze yakın Gölcük Köyü’nde bulunan aynı isimli yapay göle vermenizi tavsiye ederiz. Burası merkeze yakın olması nedeniyle halk tarafından daha sık tercih ediliyor. Siz de diğer ziyaretçilerin keyfine ortak olabilir, çam ağaçları ile çevrili gölde yürüyüş yapabilirsiniz. İkinci göl seçeneği ise Yedigöller. İrili ufaklı yedi gölü içinde bulunduran milli bir park olan Yedigöller, özellikle sonbahar ve ilkbaharda tarifsiz güzellikte oluyor. Foto-safariye elverişli milli parkta doğadan benzersiz kareler yakalayabilirsiniz.

Ayrılış vakti geldiğinde sevdiklerinize hediye olarak meşhur fındıklı Bolu çikolatasından ve nilüfer, çam ya da dağ çiçeği kolonyasından alabilirsiniz. Bu güzellikleri yerinde görmek ve yemekleri yerinde tatmak için Bolu otobüs bileti alıp yola koyulmaya ne dersiniz?

Hazır Bolu’ya gelmişken…

Ne yiyelim?

- Meşhur Mengenli ustaların ellerinden çıkan mantarlı orman kebabı, kedi batmaz ya da keşli-cevizli erişteyi mutlaka tadın. Tadı damağınızda kalacak bu yemekler dönüş için iyi bir teselli olacaktır.

- Mudurnu’da uğut marmeladının o doyum olmaz tadına bakabilirsiniz.

Nereye gidelim?

- Merkezde yer alan Bolu Müzesi’nde sergilenen arkeolojik ve etnografik eserleri incelemenizi öneririz.

- Kartalkaya’da kışın kayak, yazın yürüyüş yapmanın tadını çıkarabilirsiniz.

- Yamaç paraşütü ile Abant Gölü’nün enfes görüntüsüne tepeden şahit olabilirsiniz.

- Friglerden kalma Seben kaya evlerini ziyaret edebilirsiniz.

-Bolu yaylalarını ziyaret edebilir, doğanın kucağına doğru bir yürüyüş yapabilirsiniz. Kendinizi her an bir yayla şenliğinde bulabileceğinizi de hatırlatalım.!
REZERVASYON YAP
Seçtiğiniz tarihe rezervasyon kabul edilmemektedir. En erken 4 gün sonraya rezervasyon yapabilirsiniz.