+90
Bumerang Üyelik Sözleşmesi ve Gizlilik Politikası

1) Kâmil Koç Ticari Bilgileri

Ünvanı

Kâmil Koç Otobüsleri A.Ş.

MERSİS Numarası:

0-4940-0365-7700869

Adresi

Panayır Mah. İstanbul Cad. No:421A / 3 Osmangazi / BURSA

Telefon

0224 224 25 11

Faks

0224 224 98 98

E-mail

kamilkoc@kamilkoc.com.tr


2) Bumerang Yolcu Sadakat Programı Üye Bilgileri (Müşteri tarafından doldurulması zorunludur.)

Sözleşme Kapsamı: Kâmil Koç Otobüsleri A.Ş. ile (aşağıda KAMİL KOÇ olarak anılacaktır) yolcu (aşağıda ÜYE olarak anılacaktır) aşağıdaki şartlarla bir üyelik anlaşmasına girmektedirler. (Mevcut KAMİL KOÇ Yol Kart Üyelik Sözleşmesi bundan böyle, aşağıda özellikleri belirtilen “BUMERANG PROGRAM ÜYELİK SÖZLEŞMESİ” ve / veya “Sözleşme” olarak anılacaktır.)


1. Tanımlar:


a. Bumerang Müşteri Sadakat Programı: Bu programda üyenin satın aldığı bilet bedeli üzerinden müşteri statülerine göre farklı oranlarda puan kazanabileceği ve ayrıca KAMİL KOÇ ’un üyelere özel hazırlayacağı seyahate dair ve seyahat dışı faydaların tamamına verilen isimdir.
b. BumPuan: Bumerang programında müşterilerin kazanacağı indirime ait iskonto tutarıdır. Her bir BumPuan 1 TL iskonto değerindedir.
c. Bumerang Üyelik Tipi: Bumerang programında müşterinin haiz olduğu üyelik tipidir. Üyelik tipine göre puan, fayda, fırsat, indirim, avantaj v.b koşullar, puan kazanma ve harcama fonksiyon ve meblağları farklılık gösterebilir.
d. Para + BumPuan: Bumerang program üyelerinin KAMİL KOÇ’tan satın alacakları biletlerin bir kısmını para bir kısmını BumPuan’ları ile ödeyebilecekleri ödeme modelidir.
e. BumPuan ödeme limiti: Bumerang üyelerinin BumPuan’larını kullanabilecekleri minimum puan tutarıdır.
f. Statü Puan: KAMİL KOÇ’tan satın alınan biletlerden kazanılan puanları ifade eder.
g. Etkileşim Puanı: KAMİL KOÇ’un talep ettiği işlemleri yerine getiren üyelere verilecek olan puanları ifade eder.
h. Üyelik Statüsü: Üyenin son 12 ay içinde toplayacağı statü puanlarına göre belirlenecek olan müşteri statüsünü ifade eder.
i. Üyelik Blokesi: Üyenin üyelik kullanım kurallarına uymaması veya normalin dışındaki bilet alım süreci nedeniyle üyeliğinin dondurulması anlamına gelir.
j. Aile Üyeliği: Bumerang program kapsamında maksimum 5 üyenin aynı hesabı havuzu puan biriktirebileceği ortak hesaba verilen isim.
k. Bumerang Hediye Kataloğu: KAMİL KOÇ tarafından hazırlanan, farklı ürünlerin ve hizmetlerin barındığı kataloğa verilen isim.


2. ÜYELİK İLE İLGİLİ KOŞULLAR:


a. İnternet veya mobil kanallardan kayıt olan üyeler ise www.kamilkoc.com.tr veya Kâmil Koç mobil uygulaması sitesi üzerinden kayıt formunu dolduracaklardır. “Kâmil Koç Bumerang Üyelik Sözleşmesini Okudum, Kabul Ediyorum.” kutucuğunu işaretlemekle ÜYE; sözleşme şartlarını kabul etmiş olacaktır. Sözleşmenin nüshası kayıt tarihten itibaren 5 yıl süre ile KAMİL KOÇ tarafından elektronik ortamda muhafaza edilecektir.


3. BUMERANG PROGRAM ÜYELİĞİ:


a. BUMERANG Yolcu Sadakat Programı, bireylere özel bir programdır.
b. BUMERANG üyeliği kişiye özeldir, başkasına devredilemez.
c. ÜYE’ler, kendilerine verilen kişisel üye numarası ile seyahat biletlerini KAMİL KOÇ terminallerine gelmeden telefonla, KAMİL KOÇ'un firma web sitesi veya KAMİL KOÇ mobil uygulama vasıtasıyla internet üzerinden ayırtabilirler ve/veya satın alabilirler.KAMİL KOÇ, yoğun günlerde KAMİL KOÇ’un belirleyeceği usul ve esaslarda rezervasyon ve bilet satış işlemleri yapılacaktır.


4. PUANLAMA İLE İLGİLİ HUSUSLAR:


a. Ücreti ödenerek alınan yolcu bileti karşılığında BUMERANG ÜYELİK programı için hesaplama birimi gerçekleştirilen seyahat bazında verilen puandır ve KAMİL KOÇ tarafından tespit edilir.
b. Bireysel üyeler Bumerang ile sadece kendileri adına bilet satın alabilirler. Başkaları için alınan biletlerde puan kullanımı yapılamaz. KAMİL KOÇ puan kazandırma ve kullandırma koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.
c. Her ÜYE’nin, kazandığı BumPuanlarının kaydedildiği kişisel puan hesabı olacaktır. BumPuanlar herhangi bir şekilde diğer bir ÜYE’nin hesabına devredilemeyeceği gibi kişisel Bumerang hesabından birden fazla ÜYE yararlanamaz.
d. Birikmiş BumPuana karşılık gelen tutar iskontodur. Üyeye nakit olarak kullandırılamaz, iskonto olarak kullandırılacaktır.
e. Kazanılan tüm BumPuanlar kazanıldığı tarihten sonraki 60 denk geldiği takvim yılının sonunda harcanmazsa Kâmil Koç tarafından otomatik olarak silinecektir. Kâmil Koç, puanların art niyetli kullanımı olduğunu tespit etmesi veya bu kanıya varması halinde üyeye haber vermeksizin puan kullanım tarihini beklemeden BumPuanları silebilir. Bu durumda üyenin herhangi bir şikayet veya iade talebine binaen silinen puanların geri yüklenme mecburiyeti yoktur.
f. ÜYE, son 12 ay içinde toplayacağı statü puanlarına göre üyelik statüleri arasında geçiş yapabilir.
g. ÜYE, son 12 ay içinde 0-50puan arası kazanmış ise üyelik tipi Bumerang olarak kalır 51 puan ya da daha fazla puan kazanmış ise Gold üye olarak üyeliğine devam eder. ÜYE, üyelik tipini korumak için en son kazandığı puan tarihinden son 12 ay içinde, Gold üyeler en az 30 puan kazanmalıdır, aksi takdirde üyelik tipi bir alt kategoriye düşer.
h. KAMİL KOÇ, üyelerin belirlenen sorgu sistemine takılmasına göre üyelikleri kısmen veya tamamen üyeye haber vermeksizin bloke etme hakkına sahiptir.
i. KAMİL KOÇ, ÜYE’nin BumPuana hak kazanıp kazanmadığını belirleyecek tek yetkilidir.
j. Bu program sadece yurtiçi seyahatleri kapsamaktadır.


5. BUMPUAN KAZANMA:


a. BumPuan, statü puanları ve etkileşim puanları olarak iki farklı puan tipine ayrılır
b. Statü puanları üyelerin üyelik tiplerine göre Bumerang ve Gold olmak üzere kategoriler özelinde farklı oranlarda puan kazandırır. Statü puanları bilet alımında ödenen tutar üzerinden kazanılır.
5.b.i. Bumerang Kategori : Bumerang kategorisinde bulunan üyeler seyahat başına (KDV ve servis hizmet bedeli dahil toplam bilet fiyatı üzerinden) %3,
5.b.ii. Gold kategorisinde bulunan üyeler seyahat başına (KDV ve servis hizmet bedeli dahil toplam bilet fiyatı üzerinden) %5 puan kazanır.
c. ÜYE, dönüş biletini gidiş biletini aldığı gün içerisinde alırsa dönüş bileti fiyatı üzerinden artı %4 daha puan kazanır.
d. Bu oranlar KAMİL KOÇ tarafından istenildiği zaman değiştirilebilir.
e. Puan kazanımlarının gerçekleşmesi, ÜYE'nin seyahat gününde yolcu listesine düşmesinden sonra gerçekleşir.
f. Eğer ÜYE yolculuk yapmış olmasına rağmen puan kazanamamışsa, KAMİL KOÇ müşteri hizmetlerine veya internet-mobil kanallar üzerinden gerekli bilgilerle beyanda bulunarak, yolculuk tarihinden itibaren azami 30 (otuz) gün içerisinde puan kazanım taleplerini iletebilir. Bu süre içerisinde KAMİL KOÇ'a iletilmeyen talepler dikkate alınmaz.
g. Bir ÜYE aynı Bumerang üyeliği ile bir günde en fazla 2 biletten bum puan kazanabilir.
h. Etkileşim BumPuanları KAMİL KOÇ’un belirleyeceği aksiyonlar üzerinden ÜYE'nin yapacağı işlem hareketlerine verilen puanlardır. Bu puanlar KAMİL KOÇ inisiyatifinde dağıtılır, aksi durumda daha fazlası talep edilemez.
i. KAMİL KOÇ, kendi tespit ve gözlemleri doğrultusunda, genel, üyelik tipi veya üye bazlı puan kazanma ve harcama limitasyonlarını değiştirme hakkını saklı tutar.


6. BUMPUAN KULLANMA:


a. ÜYE, BumPuanlarını tamamen puan veya para artı BumPuan şeklinde kullanarak bilet alabilir veya dışarıda KAMİL KOÇ tarafından hazırlanan hediye kataloğunda yer alan ürün veya hizmetleri satın almak için kullanılabilir.
b. ÜYE'nin, dışarıda KAMİL KOÇ tarafından hazırlanan hediye kataloğunda yer alan ürün veya hizmetleri satın aldığında ayıplı mal/hizmet alımından KAMİL KOÇ sorumlu tutulamaz. Bu durumda ÜYE, dışarıda puan kullandıkları gerçek ve/ veya tüzel kişilerle muhatap olmalıdır.
c. ÜYE, BumPuanlarını kullanmak için aktif hale getirmek adına 15 TL değerinde BumPuan kazanmalıdır. 15 TL değerinde BumPuan kazandıktan sonra ÜYE BumPuanlarını kullanmaya başlayabilir. Satın alınan bilet tutarı 15 TL’nin altındaysa ve ÜYE’nin puan bakiyesi bilet tutarını karşılıyor ise puanı harcayabilir.


7. İZİNLİ VERİ TABANI ve KİŞİSEL VERİLEN KORUNMASI


a. KAMİL KOÇ gerekli gördüğünde ÜYE’nin kişisel bilgilerini yapılan işlemlerle veya işbirliği içinde olduğu gerçek veya tüzel kişiler tarafından doğrudan pazarlama ve benzeri amaçlarla ilgili olarak kaydedebilir, paylaşabilir, kullanabilir, depolayabilir, işleyebilir ve saklayabilir www.kamilkoc.com.tr internet sitesinde veya sair suretlerle işbu BUMERANG PROGRAM ÜYELİK SÖZLEŞMESİ’nin akdedilmesi esnasında ÜYE’den talep edilen veya ÜYE tarafından KAMİL KOÇ’a sağlanan bilgiler ve ÜYE tarafından yapılan işlemlerle ilgili bilgiler, KAMİL KOÇ ve işbirliği içinde olduğu kişiler tarafından www.kamilkoc.com.tr internet sitesinin üyeleri ve işletmeler ile yaptığı sözleşmeler ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında olsa dahi, ÜYE’nin kimliği ifşa edilmeden çeşitli istatistiksel değerlendirmeler yapmak, veritabanı oluşturmak veya pazar araştırmaları yapmak için de kullanılabilir.
b. 5651 sayılı Kanun gereği, hizmet ve içerikleri barındıran sistemleri sağlayan ve işleten kişi olarak, sistemle ilgili sorunların tanımlanması ve sitede çıkabilecek sorunların giderilebilmesi için, KAMİL KOÇ gerektiğinde ÜYE’nin IP adresini, ÜYE’yi genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir. KAMİL KOÇwww.kamilkoc.com.tr internet sitesi dahilinde başka internet sitelerine de link verebilir. KAMİL KOÇ bu link vasıtasıyla erişilen internet sitelerinin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır.
c. KAMİL KOÇ işbu Gizlilik Politikasında aksi belirtilmedikçe ve aşağıda belirtilen sınırlı durumlar haricinde, işbirliği içinde olmadığı şirketlere ve üçüncü kişilere, ÜYE’ye ait bilgileri açıklamayacaktır. Bu durumlar;
1) Yetkili hukuki otoriteler tarafından çıkartılan ve yürürlükte olan Kanun, Kanun Hükmünde Kararname, Yönetmelik v.b. hukuk kurallarının getirdiği zorunluluklara uyulması,
2) KAMİL KOÇ’un üyeleri ve işbirliği içinde bulunduğu işletmeler ile yaptığı sözleşmelerin gereklerinin yerine getirilmesi ve bunların uygulamaya konulması,
3) Yetkili idari ve adli otoriteler tarafından usulüne göre bir araştırma veya soruşturmanın yürütülmesi amacıyla, ÜYE ile ilgili bilgi talep edilmesi,
4) ÜYE’nin (ve diğer üyelerin) haklarını veya güvenliklerini korumak için bilgi verilmesi halleridir.
d. KAMİL KOÇ’un gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın, www.kamilkoc.com.tr internet sitesine veya sisteme yapılan saldırılar sonucunda kişisel bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda KAMİL KOÇ’un herhangi bir hukuki ve / veya cezai sorumluluğu olmayacaktır.
e. ÜYE'nin kişisel verilerinin işlenmesi, depolanması ve sair işlemlere konu edilmesi halinde 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu m. 11 çerçevesinde başvurabileceği hukuki yollar ise şöyledir:
“(1) Herkes, veri sorumlusuna başvurarak kendisiyle ilgili;
a) Kişisel veri işlenip işlenmediğini öğrenme,
b) Kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,
c) Kişisel verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,
ç) Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,
d) Kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme,
e) 7 nci maddede öngörülen şartlar çerçevesinde kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme,
f) (d) ve (e) bentleri uyarınca yapılan işlemlerin, kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
g) İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,
ğ) Kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması hâlinde zararın giderilmesini talep etme, haklarına sahiptir.”
6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun uyarınca ÜYE; işbu sözleşmeyi akdetmekle, kendisine KAMİL KOÇ ve işbirliği içinde bulunduğu gerçek ve tüzel kişiler tarafından telefon, çağrı merkezi, faks, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, SMS, e-posta ve sair vasıtalarla her türlü içerikte ticari elektronik ileti gönderilmesini, kendisinin kampanyalar, reklamlar, promosyonlar, bağlantılı faaliyetler, işbirlikleri, yarışmalar, oyunlar, yenilikler, güncel hizmetler, değişiklikler ve diğer her türlü konuda ticari elektronik ileti gönderilmesini kabul ettiğini beyan ve taahhüt eder.


8. BUMERANG AİLE ÜYELİĞİ


a. BUMERANG aile üyelik programı kapsamında, en fazla 5 (beş) kişi aynı hesap üzerinden üye olabilir.
b. BUMERANG AİLE ÜYELİĞİNE girebilmek için üyelerin soyadı aynı olması gerekmektedir.
c. BUMERANG AİLE ÜYELİĞİNE üye olmuş herhangi bir üyenin çıkartılması halinde bu üyenin aile üyelik sistemine kazandırdığı puanlar aile liderine kalır. Aile üyesi olmayı kabul etmiş her üye bu kuralı peşinen kabul etmiş sayılır.
d. Aile lideri, aile üyelerini istediği gibi aile üyeliğine ekleme ve çıkartma hakkına sahiptir.
e. Üyenin BUMERANG AİLE üyesi olması ve üyeliğini sürdürebilmesi için üyelik başvurusunun KAMİL KOÇ tarafından kabul edilmesi gerekmektedir.
f. BUMERANG AİLE ÜYELİĞİNDE, aile lideri değiştirilemez.


9. DİĞER:


a. KAMİL KOÇ, işbu programda ve uygulama esaslarında ÜYE’ye bildirmeden tek taraflı olarak, kısmen veya tamamen değişiklik yapma veya yürürlükten kaldırma hakkına sahiptir. ÜYE işbu durumda KAMİL KOÇ’tan herhangi bir talepte bulunamaz. KAMİL KOÇ, program çerçevesinde vereceği ödüllerin devamlı suretle mevcut olacağı, her zaman aynı miktar BumPuana karşılık aynı puanın kazanılacağı ve ÜYE’nin mutlaka puanlarını talep ettiği güzergahta ve seferde kullanabileceği hususlarını garanti etmez. Bu program; KAMİL KOÇ’ un kesin bir taahhüt ve yükümlülüğü olduğu anlamına gelmeyip, KAMİL KOÇ’un sefer programına, iş ve faaliyet planına göre imkan olduğu takdirde uygulanacaktır.
b. KAMİL KOÇ, üyelerin ve üçüncü şahısların BUMERANG programından kazandıkları ödüllere ilişkin olarak tabi oldukları vergi ve harçlar ile ilgili olarak hiçbir sorumluluk kabul etmez.
c. BUMERANG Üyesinin, işbu BUMERANG ÜYELİK SÖZLEŞMESİ’nde belirlenen hükümlere kısmen veya tamamen herhangi bir şekil ve surette aykırı davrandığının KAMİL KOÇ tarafından tespiti halinde, KAMİL KOÇ bu yüzden maruz kaldığı her türlü zararın ve ziyanın tazminini üyeden talep etme hakkına sahip olduğu gibi; isterse üyeliğine son verilebilir, ÜYE'nin, o zamana kadar topladığı puan veya ödüller geçersiz sayılabilir.
d. ÜYE isim, telefon, e-posta ve adresinde meydana gelebilecek değişiklikleri derhal KAMİL KOÇ’a yazılı olarak bildirecektir. ÜYE, üye numarası ve şifresi ile de firma web sitesinde (www.kamilkoc.com.tr) veya mobil uygulama üzerinden kendi bilgilerini değiştirebilecek ve güncelleyebilecektir. ÜYE, işbu sözleşmenin akdedilmesi esnasında ve sözleşmenin yürürlükte olduğu süre içerisinde, kayıt formunda ve sair belgelerde KAMİL KOÇ’a ilettiği her türlü kişisel verilerinin doğru olduğunu beyan ve taahhüt eder. ÜYE’nin KAMİL KOÇ’a ilettiği kişisel verilerinin doğru ya da kendisine ait olmadığının tespit edilmesi halinde ÜYE; KAMİL KOÇ’un bu nedenle doğmuş ve doğabilecek her türlü zararını tazmin etmekle yükümlü olacağı gibi, böyle bir durumda KAMİL KOÇ’un işbu sözleşmeyi derhal ve ÜYE’ye hangi ad altında olursa olsun tazminat ödemeksizin feshetme hakkı mevcuttur.
e. KAMİL KOÇ ÜYE’nin her türlü başvuru formunda verdiği bilgileri, işbirliği içinde olduğu veya olacağı farklı sektörlerde hizmet sunan şirketler ile Gizlilik Politikası çerçevesinde paylaşabilecektir.
f. KAMİL KOÇ; ÜYE'nin BumPuan ve Para + BumPuan kazanma ve harcama işlemleri de dahil olmak fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere yapacağı tüm işlemlerde, ÜYE'den nüfus cüzdanını ya da sair kimlik belgesini ibraz etmesini talep etme hakkına sahiptir. ÜYE böyle bir talep halinde nüfus cüzdanı ya da sair kimlik belgesini ibraz etmediği takdirde, KAMİL KOÇ'un işbu sözleşme kapsamında ÜYE lehine herhangi bir işlem yapma zorunluluğu doğmayacaktır.
g. KAMİL KOÇ tarafından ödeme anında sunulan seyahat sigortası ve bağışlar yapma opsiyonları, kazanılmış BumPuan kullanılarak yapılamaz. Seyahat sigortası ve bağışlar sadece para ile yapılabilir.


10. ÜYELİĞİN SONA ERMESİ:


a. KAMİL KOÇ, ÜYE ile aralarındaki anlaşma ilişkisini her zaman için feshetme hakkını saklı tutar. Aşağıda sayılan hallerde üyelik otomatik olarak sona erecektir:
b. ÜYE’nin işbu Genel Kural ve Koşullara uymaması,
c. ÜYE’nin yanlış bilgi vermesi,
d. ÜYE’nin kazanılan puanları usulsüz bir şekilde kullandığına Kâmil Koç tarafından tek taraflı olarak karar verilmesi,
e. Programın herhangi bir sebeple yürürlükten kaldırılması,
f. KAMİL KOÇ’un tek taraflı takdir ve kararına bağlı olarak tüm gerekçeleri,
g. KAMİL KOÇ tarafından gerekli görülen tüm diğer sebeplerden dolayı üyeliğin bu ve benzeri şekillerde sona ermesi durumunda KAMİL KOÇ’un ÜYE’ye karşı kazanılmış puan veya diğer herhangi bir yükümlülüğü olmayacaktır. ÜYE, BUMERANG uygulamasının değiştirilmesi, iptal edilmesi, uygulamadan kaldırılması, ödül sisteminin niteliğinin veya puanlamanın değiştirilmesi ve diğer sebeplerden dolayı KAMİL KOÇ’tan hiçbir hak, alacak veya tazminat talebinde bulunmayacağını peşinen beyan ve taahhüt etmiştir.


11. UYGULANACAK HUKUK VE YETKİLİ MAHKEME:

İşbu sözleşmeden doğabilecek her türlü ihtilafın hukuki çözümlenme yeri Bursa Mahkemeleri ve İcra Daireleridir.

GİZLİLİK POLİTİKASI

Kişisel verilerin korunması

Siz değerli müşterilerimizin gizliliği ve kişisel verilerinizin korunması Kâmil Koç Otobüsleri A.Ş. (“ Kamil Koç”) için önemlidir. Sizlere ait verilerin Kamil Koç tarafından hangi amaçlarla, ne şekilde işlenebileceği ve kimlerle paylaşılabileceği konularında gerekli bilgiyi sağlamayı amaçlamaktayız.

Kamil Koç, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“ Kanun”) hükümleri doğrultusunda veri sorumlusudur. Bu kapsamda kişisel verileriniz burada belirtilen şartlar uyarınca Kamil Koç tarafından veya veri sorumlusu olarak Kamil Koç adına kaydedilmekte, işlenmesini gerektiren sebepler bulundukça güncellenmekte ve saklanmakta, yurt içi ve yurt dışında üçüncü kişiler ile paylaşılmakta ve Kanunda belirtilen diğer yöntemlerle işlenmektedir.

Kamil Koç, açık rızanıza istinaden veya ilgili yasal düzenlemelerde izin verilen hâllerde, kişisel verileriniz kapsamında (aşağıdakilerle sınırlı olmamak kaydıyla):

 • Adınızı, soyadınızı, mesleğinizi, adresinizi, telefon ve faks numaralarınızı, e-posta adresinizi ve diğer iletişim bilgilerinizi,
 • Aile ve demografik bilgileriniz
 • Kimlik ve pasaport bilgilerinizi,
 • Seyahat ve güzergâh bilgilerinizi,
 • Biletleme ve rezervasyon detaylarınızı,
 • Faturalama ve ödeme araçlarına ilişkin bilgilerinizi,
 • Çağrı merkezimiz vasıtasıyla toplanan ses kayıtlarınızı
 • Güvenlik amacıyla toplanan kamera/video/fotoğraf kayıtlarınızı
 • Kazalara ilişkin hukuki sorumluluklarımızı yerine getirmek üzere toplanan sağlık verilerinizi,
 • Ürün sipariş bilgilerinizi,
 • Ödeme yapmaya ve iade almaya ilişkin bilgilerinizi,
 • Kişisel ilgi alanlarınıza ilişkin bilgilerinizi,
 • Ürün ve hizmetlere ilişkin talep ve şikâyetleriniz kapsamında çalışanlarımıza iletmiş olduğunuz bilgilerinizi,
 • İnternet sitemiz, mobil uygulamalarımız ve diğer iletişim kanallarımızı kullanımınıza ait bilgilerinizi,
 • Ürün veya hizmetlere ilişkin tercihlerinizi veya geçmişteki deneyimlerinizi, toplayabilir.

Kamil Koç, açık rızanıza istinaden veya ilgili yasal düzenlemelerde izin verilen hâllerde, kişisel verilerinizi:

 • Rezervasyon ve bilet alımlarınızı gerçekleştirmek ve hesabınızı yönetmek,
 • Seyahat gereksinimlerinizi daha iyi karşılamak ve bu kapsamda müşteri memnuniyeti anketleri yapmak,
 • Size teklif ve hizmetler sunmak,
 • Veritabanı oluşturarak, listeleme, raporlama, doğrulama, analiz ve değerlendirmeler yapmak, İstatistiki bilgiler üretmek ve gerektiğinde hukuka uygun olarak bunları işin uzmanları üçüncü kişiler ile paylaşmak,
 • İnternet sitemizi, mobil uygulamalarımızı ve diğer iletişim ve satış kanallarımızı ne şekilde kullandığınıza dair analiz yapmak ve sizlere daha iyi hizmet vermek için iletişim kanallarımızı size özgü hale getirmek,
 • Ürünlerimizi ve hizmetlerimizi ve bunlara ilişkin kişisel seçim olanaklarınızı araştırmak ve geliştirmek,
 • Şikâyet, dilek ve isteklerinizin gereğini yerine getirmek,
 • Ödeme iadelerinde bulunmak,
 • Güvenlik amacıyla kamera/video/fotoğraf kayıtları yapılması,
 • Kaza durumlarında yolcularımıza karşı olan sorumluluklarımızı yerine getirmek ve hukuki süreçleri yürütmek,
 • Pazar araştırması amacıyla doğrudan veya bu amaçla hizmet alınan hizmet sağlayıcılar vasıtası ile bizimle paylaşmış olduğunuz iletişim kanalları üzerinden sizinle irtibat kurmak,
 • Hizmetlerimizi veya ilgili ürünleri sizlere tanıtmak, yeni ürünler, özel teklifler ve ilgi çekici bulacağınızı düşündüğü diğer bilgiler hakkındaki promosyon niteliğindeki ticari iletişimi sürdürebilmek, üyelik programımız kapsamında segmentinizi belirlemek,
 • Seyahat emniyeti ve güvenliğinin sağlanması, Kamil Koç, Kamil Koç çalışanları, Kamil Koç'a hizmet veren kuruluşlar, Kamil Koç acentaları veya bunların çalışanlarının veya Kamil Koç’un misafirlerinin can ve mal güvenliğinin korunması veya bu maddede belirtilenlere ilişkin kurallara uyum sağlanması da dahil olmak üzere yasal yükümlülüklerin veya yetkili idari kuruluşların taleplerinin yerine getirilmesi, amacıyla kullanabilir.

Kamil Koç, açık rızanıza istinaden veya ilgili yasal düzenlemelerde izin verilen hâllerde, kişisel verilerinizi burada sayılan amaçlar doğrultusunda yurt içi ve yurt dışında:

 • İş ortaklarıyla,
 • Çalışanlarıyla, hizmet sağlayıcılarıyla (bulut bilişim ve diğer bilişim hizmetleri sağlayan şirketler ve danışmanlar dahil olmak üzere) ve acenteleriyle,
 • Hissedarlar ve iştirakleriyle,
 • Size özel fırsatların sunulması amacıyla Facebook, Twitter, Instagram ve Snapchat gibi sosyal medya kuruluşlarıyla,
 • Yürürlükteki kanunlar gereği yurtiçi ve yurtdışında yetkili idari kuruluşlar ve yasal zorunluluklar doğrultusunda, diğer ilgili kişi ve kuruluşlarla,
 • Kamu güvenliğinin sağlanması ve seyahat gerçekleştirilen ülkelerde yürürlükteki yasal düzenlemelerden kaynaklanan yükümlülüklerin yerine getirilmesi amacı ile ilgili idari mercilerle paylaşabilir.

Kamil Koç, kişisel verilerinizi Kamil Koç internet sitesi ve mobil uygulamaları, sosyal medya sayfalarımız, çağrı merkezi, bilet satış ofisleri, acentelerimiz, çalışanlarımız veya sözleşmeli olarak görevlendirdiğimiz kişiler, Kamil Koç yetkili acenteleri ve internet üzerinden faaliyet gösteren satış kanalları ve diğer kanallar üzerinden toplayabilir ve burada belirtilen ve diğer hukuka uygun amaçlar doğrultusunda gerekli olduğu müddetçe saklayabilir.

Gizlilik Politikasını onaylayarak, kişisel verilerinizin Kamil Koç tarafından yukarıdaki biçimde işlenmesine, aktarılmasına ve saklanmasına açık rıza vermiş olursunuz. İlaveten Kamil Koç, kişisel verilerinizi hukuka ve Kanun’a uygun şekilde ve diğer biçimlerde de işleyebilir, aktarabilir ve saklayabilir.

5651 sayılı kanun gereği, hizmet ve içerikleri barındıran sistemi sağlayan ve işleten kişi olarak, sistemle ilgili sorunların tanımlanması ve site’de çıkabilecek sorunların giderilebilmesi için, Kâmil Koç gerektiğinde kullanıcıların IP adreslerini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

Her zaman tarafımıza başvurarak: (a) kişisel verilerinizin işlenip işlenmediğini öğrenme, (b) kişisel verileriniz işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme, (c) kişisel verilerinizin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme, (d) yurt içinde ve yurt dışında kişisel verilerinizin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme, (e) kişisel verilerinizin eksik veya yanlış işlenmiş olması durumunda bunların düzeltilmesini isteme, (f) kişisel verilerinizin işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkmış olması şartıyla kişisel verilerinizin silinmesini veya anonim hâle getirilmesini isteme, (g) (e) ve (f) bentlerinde belirtilen işlemlerin kişisel verilerinizin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme, (g) kişisel verilerinizin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme ve (h) kişisel verilerinizin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğramanız halinde zararın giderilmesini talep etme hakkına sahipsiniz.. Bu yöndeki taleplerinizi iadeli taahhütlü mektup vasıtasıyla ve yazılı olarak [_] adresimize iletebilirsiniz. Taleplerinizi iletmekte kullanabileceğiniz form'a ulaşmak için tıklayınız.

Ticari Elektronik İletiler

Ticari elektronik iletiler ile ilgili olarak biletleme sırasında, Kamil Koç üye kaydı sırasında ve diğer her türlü Kamil Koç mecrasında vermiş olduğunuz iletişim izinleri çerçevesinde iletişim bilgileriniz üzerinden Kamil Koç tarafından sunulan ürün ve hizmetlerin tanıtımı, yeni ürün ve hizmetler, özel seyahat teklifleri, seyahatiniz ile ilgili veya Kamil Koç tarafından ilgi çekici bulacağınız düşünülen diğer bilgiler hakkında ticari elektronik iletiler almayı kabul etmiş olursunuz. Bu kapsamda tarafınıza gönderilen iletilerin bazı veya tüm iletişim kanalları üzerinden iletiminin durdurulması talebiniz üzerine Kamil Koç tarafından sağlanır.

Alışveriş Güvenliği ve SSL Sertifikası

Kamil Koç web sitesinde kredi kartınızla yapacağınız tüm alışverişleriniz GeotrustRapidSSL sertifikasıyla güvence altına alınmıştır. Kart bilgileriniz 128 bit koruma ile şifrelenerek iletilmektedir. SSL (Secure Soket Layer) bağlantısının hangi durumda aktif olduğunu, sipariş işlemleri sırasında kart bilgilerinizi girdiğiniz sayfamıza geçtiğiniz sırada, tarayıcınızın adres çubuğunun hemen yanında görüntülenecek olan kilit simgesinden anlayabilirsiniz.

Kredi kartı bilgilerinizi girdiğiniz sayfanın sağ alt köşesinde bulunan kilit resmi bu sayfanın SSL ile şifrelendiğini gösterir ve üzerine tıkladığınızda şifrelemenin hangi firmaya ait olduğunu belirtir. Web sitemize kayıt olurken kullandığınız üyelik ve kişisel bilgileriniz gizli tutulmakta olup sizin onayınız dışında hiç kimseyle paylaşılamaz. SSL yazılımları, müşteri-işletme-banka arasındaki bilgi akışının, çözülme ihtimali matematiksel olarak çok düşük ve teknik açıdan zor olan 64 bit teknolojileriyle şifreli olarak yapılmasını sağlamaktadır.

Çerezler (Cookies) ve Google Analytics

Kamil Koç web sitesi Google Analytics kullanmaktadır. Google Analytics’ten aldığımız veriler web sitemizi siz müşterilerimizin tercihlerine göre optimize etmemizi sağlamaktadır. IP adresinizin de dahil olduğu bu veriler Google tarafından ABD’deki sunucularda barındırılmaktadır. Daha fazla bilgi için lütfen Google’ın gizlilik politikasını inceleyin.

Web sitemiz çerezleri kullanmaktadır. “Çerez” tarayıcınıza gönderilebilen bir veridir. Tarayıcınız belirlediğiniz seçenekler doğrultusunda çerezleri sisteminizde saklayabilir. Çerezler işletim sisteminiz, tarayıcı tipiniz, IP adresiniz vb. bilgileri toplar. Böylece web sitemizin barındığı sunucu tarayıcınızı ve daha önce ziyaret ettiğiniz sayfaları takip edebilir, bununla birlikte çerezler, örneğin, daha önce sepetinize eklediğiniz bir hizmeti/ürünü sonraki ziyaretlerinizde size gösterebilmemizi sağlar.

Genel olarak internet tarayıcıları, çerezleri otomatik olarak kabul edecek şekilde ön tanımlıdır. Tarayıcılar, çerezleri engelleyecek veya cihaza çerez gönderildiğinde kullanıcıya uyarı verecek şekilde ayarlanabilir. Çerezleri yönetmek tarayıcıdan tarayıcıya farklılık gösterdiğinden ayrıntılı bilgi almak için tarayıcının yardım menüsüne bakılabilir.

İnternet tarayıcınızdaki ayarları değiştirerek çerezleri kabul veya reddetme imkanına sahipsiniz. Tarayıcı ayarlarınızı nasıl değiştireceğinizi ya da çerezleri nasıl sileceğinizi öğrenmek için lütfen tarayıcınızın yönergelerine bakınız.

Kâmil Koç Ticari Bilgileri

Ünvanı

Kâmil Koç Otobüsleri A.Ş.

MERSİS Numarası:

0-4940-0365-7700869

Adresi

Panayır Mah. İstanbul Cad. No:421A / 3 Osmangazi / BURSA

Telefon

0224 224 25 11

Faks

0224 224 98 98

E-mail

kamilkoc@kamilkoc.com.tr