Nereden
NRD
Nereye
NRY
Gidiş Tarihi
GİDİŞ TARİHİ SEÇİNİZ
Dönüş Tarihi
DÖNÜŞ TARİHİ SEÇİNİZ

Burdur Otobüs Bileti

Tarihe Yolculuk

Burdur

Doğal güzelliklerin arkeolojik kalıntılarla harmanlandığı Akdeniz kenti Burdur, 9 bin yıllık geçmişi ve Göller Yöresi olması nedeniyle onca güzelliği içinde barındırıyor. Sayısız aktivite ve kültür dolu şehir turuna tarihî geziyle başlayın. Dünya arkeoloji tarihinde önemli bir yeri olan Hacılar ve Kuruçay höyüklerinde, ayrı çağlardan kalma, birbiri üzerine yığılmış kalıntı tabakaları bulunuyor. Siz de gezinize geçmişi binlerce yıl öncesine dayanan bu eski kentin kalıntılarının izinde başlayabilirsiniz. Antik kentlerden ve höyüklerden çıkarılan eserlerin sergilendiği Burdur Müzesi, kentin tarihini yansıtıyor. Kent merkezinde gezebileceğiniz bir diğer müzeyse Taşoda Etnografya Müzesi. 17. yüzyılda yapıldığı tahmin edilen konak, Burdur Valiliği tarafından müzeye çevrilmiş. Türk mimarisinin dönemsel özelliklerini yansıtması nedeniyle önem taşıyan konak ve halkın günlük yaşamını temsil eden canlandırmalar dikkatinizi çekecektir. Eski mimariye, konaklara meraklıysanız ikinci bir konak daha var: Burdur Evi. Burdur Evi olarak adlandırılan Bakibey Konağı yine nadide Osmanlı mimari sanatının örnekleri arasında yer alıyor.

Birbirinden güzel pek çok gölü içinde barındıran Burdur’da doğa yürüyüşü, dalış, rüzgâr sörfü gibi aktivitelerle tatilinize renk katabilirsiniz. Türkiye’nin ziyarete açılan ilk mağaralarından biri olan İnsuyu ise gezinizin en etkileyici duraklarından biri olmaya aday. İnsuyu Mağarası ve içindeki 9 göl doğanın eşsiz güzelliğiyle sizi selamlayacak. Burdur otobüs biletiniz hazırsa kentin saklı cevherlerini görmeye ne dersiniz?

Hazır Burdur’a gelmişken…

Ne yiyelim?

- Ana yemek olarak tandır kebabı, et böreği, pirinç çorbasını, tatlı olarak da kabak helvası, ceviz ezmesi ve Burdur muhallebisini mutlaka deneyin.

Nereye gidelim?

- Sagalassos, Kremna, Kibyra antik kentlerini gezi listenize mutlaka ekleyin.

- Farklı mimari yapılardaki birçok inanç merkezi sizleri bekliyor. Ulu, Dengere, Divanbaba, Manastır camileri gibi pek çok eser bulunuyor.

- Kentte yer alan kutsal mekânlardan Rum Kilisesi’ni ziyaret edebilirsiniz.

- Şehir turu listenize Saat Kulesi, Pirkulzade Medresesi ve Kütüphanesi, Susuz Kervansarayı mutlaka ekleyin.

 !
REZERVASYON YAP
Seçtiğiniz tarihe rezervasyon kabul edilmemektedir. En erken 4 gün sonraya rezervasyon yapabilirsiniz.