Nereden
NRD
Nereye
NRY
Gidiş Tarihi
GİDİŞ TARİHİ SEÇİNİZ
Dönüş Tarihi
DÖNÜŞ TARİHİ SEÇİNİZ

Bursa Otobüs Bileti

Osmanlı Şehri

Bursa

Kitaplara sığmayan tarihi, bakmalara doyum olmayan doğal güzelliği ve tadı damaklarda kalan lezzetli yemekleri ile benzersiz bir kültür birikimidir Bursa. Hem kış turizminin hem de tarihî turizmin başkentini ziyaret etmek için fazla vakit kaybetmeden yola koyulmalı.

Geziye kentin en kalabalık caddesi olan Cumhuriyet Meydanı’nı dolaşmakla başlayabilirsiniz. Uzun cadde boyunca yürürken nostaljik tramvayların ağır ve heybetli geçişini izlemelisiniz. Meydanda yer alan Atatürk heykelinin arkasında tarihin izlerini taşıyan Bursa Kent Müzesi bulunuyor. Yaşayan kentin yaşayan müzesi, olarak anılan Bursa Kent Müzesi, bu tür mekânları gezmekten hoşlanmayanların bile ilgisini çekebilecek güzellikte. Onlarca medeniyetin şehre bırakmış olduğu eserleri inceleyin. Müzeden çıktıktan sonra tarihî Ulu Camii’yi ziyaret edip görkemli yapının gölgesinde kısa bir mola verin.

Her adımınızda peşinizi bırakmayan tarih, Kapalı Çarşı’da da kendini gösterecek. Dolambaçlı koridorlarını gezerken zamana meydan okuyan yapıya hayran kalmamak elde değil. Kapalı Çarşı turundaki yorgunluk, tarihî Koza Han’da sade bir Türk kahvesi içerek atılır.

Gelelim Uludağ’a… Karın cömert davrandığı bu dağda kayak yapmadan ya da kızakla kaymadan dönmek olmaz. Türkiye’nin en uzun teleferiğiyle yapılacak gezi ile kentin farklı yönlerini keşfe çıkın. Belirtmeden geçmeyelim; turunuzun sonunda sevdiklerinize hediye olarak kestane şekeri ve gemlik zeytini almayı tercih edebilirsiniz. İznik çinisini de kendinize saklayın deriz. Mevsimlerden ister yaz ister kış olsun, Bursa’nın zengin doğası ve kültürünü görmek için Bursa otobüs bileti alıp yola koyulun.

Hazır Bursa’ya gelmişken…

Ne yiyelim?

- Eğer yorucu kent turu karnınızı acıktırdıysa Bursa’nın meşhur İskender kebabını yemek için daha fazla beklemeyin.

- Şehrin meşhur yemekleri Bursa kebabı ve beğendili kebabı tercih edebilirsiniz. Tatlı seçenekleri arasında da kestane şekeri ve ceviz lokumunu deneyin.

Nereye gidelim?

Uluabat Gölü’nün enfes manzarasını görün. Gölün ilerisinde yer alan şirin belde Gölyazı’nın hayranlık uyandıran doğasına katılın.

- Tescilli güzel Cumalıkızlık ile tanışın. Eski yapılı evlerin bulunduğu caddelerin arasında dolaşabilirsiniz.

- Bursa’nın en eski ve büyük kaplıcası Eski Kaplıca’nın şifa veren suyu denenebilir.

- İznik Gölü’nde kano ile gölün keyfini çıkarabilir, Bursa Botanik Parkı’nda bisiklet turuna katılarak yeşile kucak açabilirsiniz.

- Bilime ilgi duyanlar için Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi bir ziyareti hak ediyor.

- Bali Bey Hanı’nın görkemli manzarasının altında bir Türk kahvesi içerek dinlenmek mümkün.

- Yaz ayında yemyeşil bir cennete dönüşen Uludağ’da uzun süren doğa yürüyüşlerine katılabilirsiniz.!
REZERVASYON YAP
Seçtiğiniz tarihe rezervasyon kabul edilmemektedir. En erken 4 gün sonraya rezervasyon yapabilirsiniz.