Nereden
NRD
Nereye
NRY
Gidiş Tarihi
GİDİŞ TARİHİ SEÇİNİZ
Dönüş Tarihi
DÖNÜŞ TARİHİ SEÇİNİZ

Denizli Otobüs Bileti

Beyazlar Şehri
Denizli 

Kültür, doğa ve termal turizmin başkenti Denizli, dünyaca ünlü Pamukkale travertenleri, kaplıcaları ve sayıca fazla antik şehirleriyle biliniyor. Gezdikçe yeni yerler keşfedeceğiniz Denizli turunda her taşın altında bir miras yatıyor.  

Denizli’yi gezmek, doya doya tadını çıkarmak günlerinizi alacaktır çünkü kentte 19 antik şehir ve 1000’e yakın tescilli varlık bulunuyor. Özellikle doğa harikası şelaleleri, nadide Pamukkale travertenleri ve yanı başındaki Hierapolis Antik Kenti ziyaretçi akınına uğrayan en önemli turistik mekânlardan. Siz de kent turuna Pamukkale travertenlerinden başlayabilirsiniz. Şehrin 19 kilometre yakınında yer alan Pamukkale, gerçek bir doğa harikası. Pamuk görünümüyle benzersiz bir manzaraya sahip olan bu doğal oluşum, güneşin batışıyla birlikte bambaşka bir güzelliğe bürünüyor. Bu manzaranın keyfini çıkarıp fotoğraf karesiyle ölümsüzleştirmeyi unutmayın. Hemen yanı başında ise Hierapolis Antik Kenti bulunuyor. Hierapolis Antik Kenti, zamanında şifalı sulara yakın olması nedeniyle Pamukkale’nin yanı başına kurulmuş. Bu dev antik kenti gezerken Pamukkale’nin manzarası size eşlik edecek. Antik kentte bulunan, kentin en büyük yapılarından biri olan Roma Hamamı, günümüzde Pamukkale Arkeoloji Müzesi olarak hizmet veriyor. Antik kentten çıkarılmış nadide tarihî eserleri inceleyebilirsiniz. 

Dönüş yolunda ise hediye olarak Buldan’dan aynı adla üretilen el dokuma ürünlerden satın alabilirsiniz. Tüm beklentilerinizi karşılayacak benzersiz bir kent turu için Denizli otobüs biletinizi yanınıza almayı unutmayın.

Hazır Denizli’ye gelmişken…


Ne yiyelim?

- Özellikle Sarayköy civarında yaygın olan et çevirmesini deneyebilirsiniz.
- Farklı lezzetler denemeyi seviyorsanız Ege mutfağına ait yoğurtlu patlıcan gömmesi ve taratorlu börülceyi tercih edebilirsiniz. 
- Serinhisar’ın meşhur leblebisinin tadına bakmadan Denizli’den ayrılmayın.

Nereye gidelim?

- Tam bir kültür yuvası olan Denizli’de Hıristiyanların kutsal mekânlarından biri Leodikeia Antik Şehri’ni ve 3 ayrı halkın izlerini bulabileceğiniz Tripolis Antik Kenti’ni gezi listenize dâhil edebilirsiniz.
- Termal kaplıcaları ile dünyanın sayılı şehirlerinden biri olma özelliği taşıyan kentte çok sayıda kaplıca merkezi bulunuyor. Kaplıcanın şifalı sularından faydalanmak isterseniz Karahayıt ve Yenice kaplıcalarını tercih edebilirsiniz.     
- Menderes Nehri’nin kenarında bulunan Güney Şelalesi’nin göz alıcı güzelliğini seyredebilirsiniz.
- Damlataşı, sarkıtları ve dikitleriyle süslü Kaklık Mağarası’nı gezin. Mağarada bulunan Pamukkale travertenlerine benzer oluşumlar ilginizi çekecektir.
- Honaz Dağı, Babadağ, Beşparmak Dağı (Baklan),  Kartal Gölü Tabiatı koruma Alanı yürüyüş için uygun alanlardır.
- Eğlenceli aktiviteler ile gezinizi biraz daha hareketli kılmak isterseniz birden çok seçeneğiniz bulunuyor. Çökelez Dağı, Honaz Dağı veya Serinhisar’da yamaç paraşütü yaparak şehrin güzelliğini farklı açıdan yakalayabilirsiniz. 
- Beşparmak Dağı’nda uzun doğa yürüyüşleri yapabilir ya da Kartal Gölü’nde adrenali yüksek bir jeep-safari turuna çıkabilirsiniz. !
REZERVASYON YAP
Seçtiğiniz tarihe rezervasyon kabul edilmemektedir. En erken 4 gün sonraya rezervasyon yapabilirsiniz.