Nereden
NRD
Nereye
NRY
Gidiş Tarihi
GİDİŞ TARİHİ SEÇİNİZ
Dönüş Tarihi
DÖNÜŞ TARİHİ SEÇİNİZ

Düzce Otobüs Bileti

Denizi Ayrı Deniz, Havası Ayrı Hava

Düzce

İstanbul ile Ankara arasında kalmış bir şehir Düzce. Büyük kentte yaşamanın zorluğundan birkaç günlüğüne de olsa uzaklaşmak isteyenlerin evlerinin önündeki bahçeye çıkıp nefes aldıkları güzergâh. Düzce’ye İstanbul ve Ankara’nın ön bahçesi denmesi de bu yüzden. Melen Çayı’nı kucaklayan bu kent suya dair ne kadar beklentiniz varsa hepsini fazlasıyla karşılıyor.

Düzce Melen Çayı’na kucak açmış açmasına da Melen de nankörlük etmemiş, sahip olduğu tüm güzelliği kente bağışlamış. Çaya kavuşan çok sayıda şelale var. En önemli iki şelale Samandere ve Güzeldere şelaleleri. Yemyeşil ağaçların arasında akıp giden su insanı gerçekten büyülüyor. Güzeldere’nin atmosferine kapılıp giderken daha iyisi olmaz, diye düşünebilirsiniz ama bir de Samandere Şelalesi’ni görün.

Düzce, çevre şehirlerden bunalanlar için ideal yerler barındırıyor. Yürüyüş yolları sayesinde Melen Çayı’nı boylu boyunca gezebilirsiniz. Yürüyüş rotasında şelaleler, mağaralar, yayla ve göller bulunuyor. Daha hareketli bir spor yapmak isterseniz sizi Dokuzdeğirmen Köyü’nde rafting yapmaya davet ediyoruz.

Denizi, şelaleleri, yeşilliği ve doğallığı ile tüm güzellikleri bir arada toplayan Düzce, huzuru arayanları bekliyor. Biraz Karadeniz havası, biraz deniz kokusu, biraz huzur isteyenlerin yanı başındaki adres. Söz söylemekle bitmez, Düzce otobüs bileti alıp yola çıkmak gerek.

Hazır Düzce’ye gelmişken…

Ne yiyelim?

- Kafkas göçmenleri ve Doğu Karadeniz’in kültürüyle harmanlanmış geniş bir Düzce mutfağında çok fazla yemek seçeneği bulunuyor Kaymaklı ekmek tatlısı ya da Boşnak tatlısını tercih edebilir, Arnavut böreğinin lezzetiyle tanışabilirsiniz.

- Yörenin en meşhur yiyeceği Düzce köftesinin tadına bakabilirsiniz.

Nereye gidelim?

- Karadeniz’in tek mavi bayraklı plajına sahip Akçakoca’yı gezin. Havasında Akdeniz sakinliği, denizinde Karadeniz hırçınlığı bulunan ilçe, mavi ile yeşile bir kez daha hayran olmanıza neden olacak.

- Akçakoca’da bulunan ekolojik köy Dadalı’yı ziyaret edebilir, köyün doğal yaşamına katılabilirsiniz.

- Konuralp beldesinde bulunan Konuralp Antik Kenti’ni ziyaret edebilirsiniz.

- Efteni Gölü’nde birbirinden farklı kuş türünü gözlemleyebilirsiniz.

- Akçakoca’nın sahilinde çayınızı yudumlayıp güneşin batışını izleyebilirsiniz. 

- Gölyaka ilçesinde bulunan Toptepe Seyir Terası’ndan Efteni Gölü’nün muazzam manzarasını seyredebilirsiniz.!
REZERVASYON YAP
Seçtiğiniz tarihe rezervasyon kabul edilmemektedir. En erken 4 gün sonraya rezervasyon yapabilirsiniz.