NRD
KALKIŞ NOKTASI SEÇİNİZ
KALKIŞ NOKTASI SEÇİNİZ
NRY
VARIŞ NOKTASI SEÇİNİZ
VARIŞ NOKTASI SEÇİNİZ

Erzincan Otobüs Bileti

Erzincan Hakkında

Tarihin İzinde

Erzincan

Tarihî İpek Yolu üzerinde bulunan Erzincan, etkileyici ahşap evleri ve tarihî yapıları ile ilgi çekiyor. Kültürel zenginliğinin yanında doğal güzelliği ile de bilinen şehir size hafızalardan silinmeyecek bir gezi vaat ediyor.

Anadolu’nun kurak iklimi arasından sıyrılıp, suyun, yeşilin kenti olmuş. O nedenle Anadolu beylikleri şehre en güzel yapıları yaptırmış. Sıradışı mimarisi ile Mama Hatun Kervansarayı bu yapılardan biri. Mama Hatun Kervansarayı’nın dışında, labirent misali tünelleriyle Kemah Kalesi de ilgi çeken yapılardan. Tarihten uzaklaşıp biraz da doğanın verdiklerine bakmak isterseniz Otlukbeli Gölü’nü gezebilirsiniz. Doğanın bir oyunu olan Otlukbeli Gölü, kırmızı sularıyla dünyada tek olma özelliği taşıyor.

Şehrin önemli ilçesi Kemaliye ise sayısız güzelliği bir arada taşıyor. Fırat Nehri’nin kıyısında, yüksek tepelere kurulan ilçenin temiz havasıyla yenilenin ve tarihî yapılara göz atın. 19. yüzyıl mimarisi ahşap evleri ile kentin kültür merkezi olan Kemaliye, özgün yapısıyla sizi etkileyecek.

Tarihin izlerini, doğanın cömertliğini ve kültür mirasını barındıran bu şehir, bir ziyareti fazlasıyla hak ediyor. Erzincan otobüs biletiniz hazırsa, tarihin izini sürmeye ne dersiniz?

Hazır Erzincan’a gelmişken…

Ne yiyelim?

- Erzincan’da hamur işleri çok tüketilen gıdalar arasındadır. Özellikle su böreği ve keteyi çayın yanında tercih edebilirsiniz.

- Girlevik Şelalesi’nin dinlendirici manzarası karşısında yiyeceğiniz taptaze alabalığın tadını başka yerde bulamayacaksınız.

- Meşhur Erzincan tulum peyniri ile lezzetine doyum olmaz bir kahvaltı yapın.

Nereye gidelim?

Dünyanın en büyük ikinci kanyonu Karanlık Kanyon’u mutlaka görün. İlçenin en ilgi çekici yerlerinden olan kanyon, bot safari ve doğa yürüyüşü yapmaya oldukça elverişli.

- Girlevik Şelalesi’nin doğal serinliği ve güzelliğine ortak olun. Yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri olan şelalede yürüyüş ve piknik yapabilirsiniz.   

- Kemah ilçesinin Ayranpınar Köyü’nde bulunan Buz Mağarası’nı ziyaret edin. Mağaranın içinde büyük buz kütleleri ve buzların oluşturduğu sarkıt ve dikitler ilgi çekici güzellikteler.

Her hakkı saklıdır. Kamil Koç Otobüsleri A.Ş. 2019

Google Play AppStore