Nereden
NRD
Nereye
NRY
Gidiş Tarihi
GİDİŞ TARİHİ SEÇİNİZ
Dönüş Tarihi
DÖNÜŞ TARİHİ SEÇİNİZ

Eskişehir Otobüs Bileti

Yaşlanmayan Kent

Eskişehir

Bu şehre ayak bastığınız an bir kampüsün içinde olduğunuzu düşünebilirsiniz. Bunun nedeni şüphesiz şehirde iki üniversitenin bulunmasıdır. Yoğun öğrenci nüfusu sayesinde hem şehir hem de halkı her zaman genç ve dinamik kalmayı başarmış. Buna bir de Avrupai hava eklenince, benzersiz bir Eskişehir turu için her şey tamam demektir.

Şehirde ilk görülmesi gereken yer Porsuk Çayı’nın bulunduğu Adalar’dır. Şehre Venedik havası katan Porsuk Çayı boyunca sıralanan kafelerden birinde oturmanın keyfini yaşayın. Kahvenizi yudumlarken çayın şehre kattığı güzelliği seyredebilirsiniz. Hele Porsuk Çayı’nda gondolla çıkacağınız ufak geziden keyif alacağınızı belirtelim. Yorulduğunuzda çayın kenarındaki çimlere uzanarak yanı başınızda gitar çalan öğrenci grubuna kulak verebilirsiniz. Burası öğrenci kenti olduğu kadar sosyal etkinliklerin de yoğun olduğu bir kent. Porsuk’un çevresinde gezintiye çıktığınızda bir festival ya da halk konserinin içinde kendinizi bulabilirsiniz. Yaz aylarında serinlemek isterseniz yapay denizin bulunduğu Kentpark’a, bilime meraklıysanız Bilim, Sanat ve Kültür Parkı Sazova’ya uğramalısınız. Sazova’da gün bitimine kadar bilim ve doğayla iç içe kalıp eğlenceli zaman geçirebilirsiniz. Akşam olup da şehre karanlık çöktüğünde ise Şelale Park’a çıkıp kenti tepeden doya doya izleyebilirsiniz.

Eskişehir’de görülmeye değer yerler bir güne sığmaz, en iyisi siz gelmişken bir gün daha burada kalın. Tarihî Odunpazarı evlerini, Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykel Müzesi’ni gezmek ya da Haller Gençlik Merkezi’nde bir kahve içmek için vaktiniz olsun. Çok eğlenceli ve bir o kadar da kültür dolu bir geziden mahrum kalmamak için Eskişehir otobüs bileti alıp, yola çıkmanın tam zamanı.

Hazır Eskişehir’e gelmişken…

Ne yiyelim?

- Sıcak bir çay eşliğinde şehrin meşhur lezzeti çiğböreğin ve lokma kebabının tadına bakabilirsiniz.

- Çerkez popülâsyonunun yoğun olduğu Eskişehir’de haliyle Çerkez mutfağı da şehir kültürünün bir parçası olmuştur. Meşhur Çerkez tavuğunu yemeden dönmeyin. 

Nereye gidelim?

- Türkiye’nin ilk yerli otomobili Devrim’i görebilirsiniz.

- Odunpazarı’ndaki Türkiye’nin ilk cam müzesi Çağdaş Cam Sanatlar Müzesi’ni ve önemli karikatüristlerin eserlerinin sergilendiği Eskişehir Karikatür Müzesi’ni gezebilirsiniz.

- Doktorlar Caddesi’nde yürüyüş yapın, civar kafelerden birinde soluklanın.

- Bilim, Sanat ve Kültür Parkı Sazova’da Masal Dünyası Şatosunu ve Korsan gemisini ziyaret edebilirsiniz.

- Meşhur tarihî Midas Kenti’ni (Yazılıkaya) ziyaret edebilir, asırlar öncesine bir yolculuk yapabilirsiniz. !
REZERVASYON YAP
Seçtiğiniz tarihe rezervasyon kabul edilmemektedir. En erken 4 gün sonraya rezervasyon yapabilirsiniz.