NRD
KALKIŞ NOKTASI SEÇİNİZ
KALKIŞ NOKTASI SEÇİNİZ
NRY
VARIŞ NOKTASI SEÇİNİZ
VARIŞ NOKTASI SEÇİNİZ

Giresun Otobüs Bileti

Giresun Hakkında

Doğanın Kalbi

Giresun

Karadeniz’de bir yarımada üzerine kurulu Giresun, doğa turizmi açısından önemli şehirlerimiz arasında. Baştan belirtmekte fayda var; eğer foto-safari tutkunuysanız bu gezide fotoğraf makinenize harika fotoğraflar takılacak.

Şehrin kültürünü tanıyarak başlayacağınız geziye, doğayı keşfederek devam edin. İlk durağınız şehir merkezinde eski bir kilise olan ve şimdi müze olarak hizmet veren Giresun Müzesi olsun. Sonrasında Tarihî Giresun Kalesi’ni gezin ve eski evlerin bulunduğu Zeytinlik Mahallesi’nde keyifli bir yürüyüş yapın. Yakın Karadeniz illeri gibi yeşil ve mavinin arasında kalmış şehri turladıktan sonra denizin keyfini çıkarmak için de kendinize zaman ayırın. Giresun'un başlıca plajları Belediye ve Jandarma plajları yüzmek için ideal sahillerdir. Olur da kamp yapmak isterseniz Bulancak Belediye Plajı, Keşap Düzköy Belediye Plajı veya Tirebolu Plajı’ndan birini tercih edebilirsiniz.

Yayla turizmi Giresun için çok önemlidir, neredeyse her ilçenin bir yaylası bulunur. Temiz hava, sağlıklı besinler, çam ormanlarıyla cazip bir peyzaj sergileyen yaylaları ziyaret edin. Özellikle yayla şenliklerine denk gelirseniz kentin eğlencesine de ortak olmanız mümkün. Turizm alanı olarak kabul edilmiş Kümbet, Bektaş ve Kulakkaya yaylaları bunlardan en önemlileri.

Karadeniz’de doğa gezisi yapmak isterseniz hemen bir Giresun otobüs bileti alıp doğanın kalbine doğru yola çıkın.

Hazır Giresun’ a gelmişken…

Ne yiyelim?

- Giresun yaylalarında ızgara balık keyfinin yerini hiçbir şey tutamaz. Tadı damağınızda kalacak ızgarayı yayla ziyaretiniz sırasında mutlaka tadın.

- Dünyanın en lezzetli fındığından mutlaka yiyin, dönüş yolunda satın alarak yanınızda da götürebilirsiniz.

- Yöresel lezzetleri denemek isterseniz, meşhur Giresun pidesini ve hamsi böreğini deneyebilirsiniz.

Nereye gidelim?

Giresun’a yolunuz yaz aylarında düşmüşse Karadeniz’e açılan mavi turlardan birine katılabilir, Giresun Adası’nı görebilirsiniz.

- Benzersiz kareler yakalamak için Giresun’un yeşil doğasıyla tanışma vakti geldi demektir. Trekking için Karagöl Dağları’nda çok sayıda yürüyüş parkuru bulunuyor. Eğribel- Çoban Bağırtan, Turna Ovası- Kümbet, Eğribel- Avşar Ovası gibi parkurlardan birinde keyifli bir doğa yürüyüşüne katılın.

- Keşap Şahin Kayası’nın ilginç manzarası ile gezinizin en ilginç anlarını yaşayın. Doğal Türkiye haritasının bulunduğu bu ilginç oluşumu mutlaka görmeye gidin.

 

Her hakkı saklıdır. Kamil Koç Otobüsleri A.Ş. 2019

Google Play AppStore