Güneydoğu Anadolu Bölgesi Seferleri


Güneydoğu Anadolu Bölgesi Otobüs Seferleri

Güneydoğu Anadolu şehirlerini Kamil Koç ile keşfedin. Kamil Koç Güneydoğu Anadolu otobüs seferleri ile gitmek istediğiniz şehre sefer sorgulayabilir. Otobüs biletinizi dakikalar içinde alabilirsiniz. Konforlu yolculuk fırsatı indirimli otobüs biletleri ile sizleri bekliyor. Gelin şimdi Güneydoğu Anadolu Bölgesinin şehirlerini tanıyalım.

Gaziantep’te Gezilecek Yerler & Gaziantep’te Ne Yenir?

Gaziantepte gezilecek yerleri biliyor musunuz? İşte size birkaç küçük tavsiye: Zeugma Mozaik Müzesi, Rumkale, Zeugma Belkıs Antik Kenti gibi ziyaretçilerinin ağzını açık bırakan mekanları gezerek kendinizi Gaziantep turistik yerler kaşifi ilan edebilir, güneydoğunun bu sıcak kentini adım adım yaşayarak iliklerinize kadar hissedebilirsiniz.

Gaziantep yöresel lezzetler ise henüz adımınızı otobüs terminalinden dışarıya bile atmadan sizi baştan çıkarmaya başlar. Patlıcan ve soğan kebabı, yuvalama, beyran ve evlere şenlik - dillere destan Antep katmeri ile kendinizi bir anda Gaziantep mutfağının harikalar diyarında bulabilirsiniz. Tüm bunları okuduktan sonra hemen şimdi Gaziantep otobüs bileti almaya ne dersiniz?

Hatay Gezi Rehberi ve Hatay Yöresel Lezzetleri

Güneydoğu Anadolu’nun kadim şehirlerin olan Hatay tarihi dokusu ve eşsiz lezzetleri ile hem yerli hem de yabancı turistlerin uğrak noktası. Hatay’a otobüs seferi bakmadan önce, Hatay’da gezilecek yerler ve Hatay yöresel lezzetleri önerilerimize kulak vermelisiniz.

Hatay’da mutlaka görülmesi gereken 5 yer şu şekilde;

● Saint Pierre Kilisesi

● Hatay Arkeoloji Müzesi

● Titus Tüneli

● Harbiye Şelalesi

● Beşikli Mağara

Hatay’a kadar gitmişken bu 5 lezzeti mutlaka tatmalısınız;

● Hatay Usulü Soslu Döner

● Nohutun En Güzel Hali: Humus

● Damak Çatlatan Lezzet: Muhammara

● Çayın Yanında Vazgeçilmez: Biberli Ekmek

● Ve Hatay tatlılarının yıldızı: Künefe

Hatay’a giderek, hem bu tarihi şehrin geçmiş medeniyetlerden kalan eserlerini ziyaret edebilir hem de dillere pelesenk olmuş mutfağını deneyerek midenize bayram ettirebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey Hatay otobüs bileti almak :)

Şanlıurfa’da Ne Yenir? Şanlıurfa Gezi Rehberi

Peygamberler şehri Şanlıurfa’ya gittiğinizde ziyaret etmenizi önerdiğimiz 3 yer:

● Balıklıgöl

● Şanlıurfa Arkeoloji ve Mozaik Müzesi

● Şanlıurfa Kalesi


Şanlıurfa’da ne yenir diye merak edenler için:

● Meşhur Urfa Kebabı

● Ciğer

● Lahmacun

● Çiğ Köfte


Kamil Koç ile Şanlıurfa otobüs bileti almak çok kolay.

Batman Gezi Rehberi

Batman’a gitme sebebi olarak sadece Hasankeyf’i görmek bile yeter. Malabadi Tabiat Parkı ve çok daha fazla yer ise Batman yolcuğunuzda sizleri bekliyor. Ayrıca Batman lezzetlerinden olan, kaburga dolması, şam böreği ve perde pilavını tatmadan dönmek olmaz. O zaman şimdi Batman otobüs bileti alın ve bu eşsiz şehri keşfetmeye başlayın.