Nereden
NRD
Nereye
NRY
Gidiş Tarihi
GİDİŞ TARİHİ SEÇİNİZ
Dönüş Tarihi
DÖNÜŞ TARİHİ SEÇİNİZ

Isparta Otobüs Bileti

Gül Cenneti

Isparta

Göller bölgesi ve gülü ile tanınan Isparta her zaman gezginlerin uğrak yeri olmuştur. Şehir, denizi andıran gölleri ile bir sahil kentini aratmazken, doğanın tüm çekiciliğini de üstüne almıştır. Eğirdir, Kovada ve Gölcük gölleri ile suya, doğal güzelliği ile de yeşile ve güle doyan Isparta renkli bir şehir turu vaat ediyor.

Isparta gezinizde Eğirdir’e öncelik verin çünkü burası ertelenmeyecek kadar etkileyici bir ilçe. Eğirdir Gölü nedeniyle Ege sahil kenti görünümüne bürünmüş ilçenin caddelerini turlayın. Gölü gördüğünüzde ise uçsuz bucaksız manzarası karşısında hayranlığınızı gizleyemeyeceksiniz. Göle ait ufak ada, Yeşilada’da Aya Stefanos Kilisesi’ni ziyaret edin. Benzersiz bir görünüme sahip olan şehir, yaz ayında olduğu kadar kış ayında da bambaşka bir şehir oluyor. Kış sporlarına meraklıysanız Davraz Kayak Merkezi’nde karın tadını çıkarabilir, Eğirdir Gölü’nün muhteşem manzarasını seyredebilirsiniz.

Kent merkezine gelirsek, çok sayıda tarihi kalıntının sizi beklediğini söyleyelim. Özellikle Aya Yorgi ve Aya Baniya kiliseleri ziyaretçilerini bekleyen yapılar arasında. Asırların yükünü üzerinde taşıyan yapıların kalıntılarını inceleyebilirsiniz.

Yaz aylarında burası adeta bir gül cennetidir. Meşhur Isparta gülünden yapılmış çeşit çeşit ürünlerden alıp sevdiklerinize hediye olarak götürebilirsiniz. Hediye olarak meşhur Isparta halıları da tercih edilebilir. Gül cenneti Isparta şüphesiz en renkli gezilere ev sahipliği yapıyor. Siz de Isparta otobüs biletinizle şehre konuk olabilirsiniz.

Hazır Isparta’ya gelmişken…

Ne yiyelim?

- Nefis fırın kebabı, kabun pilavı ve Yalvaç güllacı yöresel tatların başında geliyor.

- Yeşilada’da balık yemenin keyfi başka olur. Eğirdir Gölü’ne karşı lezzeti damağınızda kalacak bir ziyafete ortak olabilirsiniz.

Nereye gidelim?                                                                                                                                                              

- Kovada Gölü Milli Parkı’nda doğa yürüyüşüne çıkabilir, piknik yapabilirsiniz.

- Sütçüler Yazılı Kanyonu'nda Kral Yolu’ndan yürüyün, nehrin sakinleştirici sesine kulak verin.

- Yalvaç’ta bulunan Pisidia Antiokheia Antik Kenti’nde ve Men Kutsal Alanı’nda tarihin tozlu sayfalarını karıştırın.

- Şehrin geçmişini bulabileceğiniz Isparta Müzesi’nin değerli eserlerini inceleyin.

- Fotoğraf tutkunları için sayısız güzellik sunan kentte Kelebek Vadisi’ne uğrayıp günün en güzel karesini burada yakalayabilirsiniz.

- Gölcük Tabiat Parkı’nda keyifli bir gün geçirebilir, endemik bitkileri inceleme şansı bulabilirsiniz.

- Şarkikaraağaç Kızıldağ Mili Parkı’nda oksijen depolayıp gezinize dinç bir şekilde devam edebilirsiniz.

 !
REZERVASYON YAP
Seçtiğiniz tarihe rezervasyon kabul edilmemektedir. En erken 4 gün sonraya rezervasyon yapabilirsiniz.