Nereden
NRD
Nereye
NRY
Gidiş Tarihi
GİDİŞ TARİHİ SEÇİNİZ
Dönüş Tarihi
DÖNÜŞ TARİHİ SEÇİNİZ

Medeniyetler Beşiği

Karaman

Konumu nedeniyle asırlar boyu geçiş noktası olmuş Karaman, bu özelliğiyle sayısız medeniyetin bırakmış olduğu değerli eseri üzerinde barındırıyor. Şehir merkezinde ve dışında yer alan sayısız kalıntılar gidenleri kendine hayran bırakıyor.

Karaman Kalesi Türkiye’nin tamamıyla ayakta kalmayı başarmış kaleleri arasındadır. Gösterişli kalenin surlarına çıkıp şehri izleyerek turunuza başlayabilirsiniz. Karaman Müzesi’nde arkeolojik eserleri inceleyebilir hemen arkasındaki mimari şaheser olan Hatuniye Medresesi’nde bir çay molası verebilirsiniz. Kültür turuna devam ederken Dereköy Fisandon ve Araboğlu camilerinin etkileyici mimarisini incelemeden geçmeyin.

Bizans mimari kültürünü yansıtan Binbir Kilise kentin önemli kalıntıları arasında. Bölgede kilise kalıntılarının yanında sarnıçlar, manastırlar ve konutlar da görmeye değer. Bir başka kilise kalıntısı da Karadağ’ın en yüksek noktasında, Mahalaç tepesinde yer alıyor. Mahalaç Kilisesi mimari özelliği ile de oldukça ilgi çekici.  Karaman’ın bu güzelliklerini kaçırmamak için hemen Karaman otobüs biletinizi alıp, gezinize başlayın.

Ne yiyelim?

- Yöreye özgü gılan böreği ve palize tatlısını deneyebilirsiniz.

Nereye gidelim?

- Karaman’ın ziyaret mekânlarından biri Taş Mescid’dir. Kayalara oyulmuş ibadet yeri olarak kullanılmaya devam eden mescid, yapı olarak oldukça ilgi çekici ve bir eşi bulunmuyor. 

- İncesu Mağarasında doğanın cömertliğine ve sunduklarına şahit olun.

- Tamamıyla insan eliyle yapılmış Manazan Şehri’ni mutlaka görün.

 !
REZERVASYON YAP
Seçtiğiniz tarihe rezervasyon kabul edilmemektedir. En erken 4 gün sonraya rezervasyon yapabilirsiniz.