Nereden
NRD
Nereye
NRY
Gidiş Tarihi
GİDİŞ TARİHİ SEÇİNİZ
Dönüş Tarihi
DÖNÜŞ TARİHİ SEÇİNİZ

Muğla Otobüs Bileti

Yeşilin ve Mavinin Kenti

Muğla

Akdeniz’in havasını, Ege’nin kültürünü almış bir şehir Muğla. Hem deniz turizmi hem de kültürel turizmin iç içe geçtiği bu il, görenlerin kalbinde her zaman ayrı bir yere sahip. Onlarca medeniyete ev sahipliği yapmış kentte, her taşın altında bir ize rastlamak mümkün. Bu nedenle il merkezindeki tarihî dar sokakları gezerken geçmişe açacağınız kapılar gezi boyunca kapanmayacak.

Deniz kokusunu içine çekmek için merkezin dar sokaklarından uzaklaşıp kıyıya doğru inmek gerek. Kıyı ilçeleri, güzelliğini sokaklarında yetişen renkli begonvillerden alır. Bu sokakları görmeden şehir turuna başlamayın. Sonrasında Helenistik ruhu hissetmek için Milas’ta bulunan Kıyıkışlacık-Iasos Antik Kenti’ni görebilirsiniz. Bodrum’daki Sualtı Arkeoloji Müzesi de bir ziyareti hak ediyor. Marmaris’e yolunuz düşerse eğer Hafsa Sultan Kervansarayı’na bir uğrayın.

Sıcaktan bunaldığınız anda ise serin sulara atlamanın zamanı gelmiş demektir. Bodrum’dan başlayarak Fethiye’ye doğru bir deniz turu yapın. Maviye ve doğaya daha yakın olmak içinse sizi Dalyan’a çağırıyoruz. İztuzu Plajı’nda yüzerken sevimli bir caretta caretta’yla karşılaşabilirsiniz. Adrenalin hayatınızın bir parçası hâline gelmişse Dalaman Çayı’nın coşkun suyunda arkadaşlarınızla rafting keyfinin tadını çıkarabilirsiniz. Bu macera yeterli olmadıysa jeep-safari turu tam size göre.

Eğer Akdeniz’e doğru yol alırsanız Fethiye sizi bekliyor olacak. Ölüdeniz’in serin suyuna dalın. Plajın muhteşem görüntüsünden etkilenmediniz mi? O zaman Babadağ’dan yamaç paraşütü ile nefes kesici bir seyre hazır olun. Unutmadan, Kelebekler Vadisi’nde utangaç kelebekleri kovalamadıysanız macera sizin için henüz bitmemiş demektir. Adrenalin dolu bir spor için can atıyorsanız, caretta caretta’ları seviyorsanız ve eğlence tam bana göre diyorsanız hemen bir Muğla otobüs bileti alın, Muğla sizi bekliyor.

Hazır Muğla’ya gelmişken…

Ne yiyelim?

- Bahar ayının en güzel meyvesi Datça bademini tadın. 

- Muğla’nın damakları şenlendirecek meşhur Muğla köftesinin tadına bakın.

- Zeytinyağlı kabak çekirdeği dolmasının en lezzetlisini burada bulacağınızı hatırlatalım.

Nereye gidelim?

- Fethiye’de yaşayan tarih Kayaköy’ü görmeden dönmeyin.

- Akyaka’nın sakin sahilinde bir bardak çay için.

- Saklıkent’in macera dolu kanyonunda yürüyüşe çıkın.

- Bodrum’da Zeki Müren Müzesi’ni ziyaret etmeden dönmeyin.

- Likya Yolu üzerinde bulunan Faralya’yı ve Dodurga Köyü’nü ziyaret edin.

- Yelken sporuyla bilinmeyen koyları keşfedin.

- Dünyanın yedi harikasından biri olan Halikarnas Mozolesi’ni gezi listenizin üst sıralarına yazın.

- Yeşilüzümlü Köyü’nün yöresel dokuması dastardan yapılmış giysiler de ilginizi çekebilir.!
REZERVASYON YAP
Seçtiğiniz tarihe rezervasyon kabul edilmemektedir. En erken 4 gün sonraya rezervasyon yapabilirsiniz.