Nereden
NRD
Nereye
NRY
Gidiş Tarihi
GİDİŞ TARİHİ SEÇİNİZ
Dönüş Tarihi
DÖNÜŞ TARİHİ SEÇİNİZ

Nevşehir Otobüs Bileti

Anadolu’nun Gizemli Diyarı

Nevşehir

İç Anadolu Bölgesi’nin merak uyandıran şehri Nevşehir, peribacalarıyla, kendine has kent dokusuyla ve yerel kültürüyle turistlerin uğrak yeri olmuştur. Nevşehir Müzesi ile başlayıp Kapadokya’da son bulacak bu şehir turundan çok keyif alacaksınız.

Kapadokya; Göreme’yi, Avanos’u, Ortahisar Kalesi’ni, peribacaları ile ünlü kasaba ve ilçeleri kapsayan bir bölge. Her bir ilçesinde farklı kültürleri keşfetme imkânı bulabilirsiniz. Turunuza ilk başta Derinkuyu ve Kaymaklı yeraltı şehirlerini gezerek başlamanızı tavsiye ederiz. Zamanında sığınak amaçlı yapılmış bu şehirleri gezmekten keyif alacaksınız. Daha sonra Kapadokya’nın en yüksek peribacalarının bulunduğu Uçhisar’a uğrayın. Ürgüp ile Nevşehir arasında kalmış bu harika yeri Uçhisar Kalesi’ne çıkıp tepeden izleyebilirsiniz. Yalnız Uçhisar’ın değil, burada tüm Kapadokya’nın enfes manzarasını seyredebilirsiniz.

Uçhisar’ın güzelliğini geride bırakıp manastırlar diyarı Göreme’ye uğrayın. Göreme Açık Hava Müzesi’nde birbirinden farklı peribacalarını ve tarihî manastırları ziyaret edebilirsiniz. Aziz Basil Şapeli burada görmeden dönmemeniz gereken yapılar arasında yer alıyor. Gezinize biraz daha heyecan katmak isterseniz eğer sizi balonla şehir turuna davet ediyoruz. Günün erken saatlerinde yapacağınız balon turu ile gezinizin en keyifli ve unutulmaz anlarını yaşayın.

Nevşehir’e gelmişken Avanos’ta çömlek yapmadan dönmek olmaz. İlçede ustaların yardımıyla kendi çömleğinizi yapabilirsiniz. Ayrıca tarihî konakları ziyaret edebilir, eşsiz güzellikteki bu ilçeyi at binerek keşfedebilirsiniz.

İç Anadolu Bölgesi’nin gizemli şehri Nevşehir, tarihî ve doğal güzellikleri ile görülmeye değer. Güneşi bu kentte selamlamak için Nevşehir otobüs bileti alıp yola çıkmanın tam zamanı.

Hazır Nevşehir’e gelmişken…

Ne yiyelim?

- Nevşehir’in yöresel tatları bulama, ayva dolması ve üzüm turşusunun tadına bakabilirsiniz.

- Bir tür etli yemek olan Nevşehir tavasını deneyebilirsiniz.

Nereye gidelim?

- Kapadokya bölgesindeki kazılarda çıkarılan eserler ve kültürel nesnelerin sergilendiği Nevşehir Arkeoloji ve Etnografya Müzesi’ni mutlaka ziyaret edin.

- Güvercin Vadisi’ni gezebilir, dağlara oyulmuş güvercinliklere yakından bakabilirsiniz.

- Kenti özellikle bağ bozumu zamanında ziyaret edebilir, üzüm toplayanların arasına karışabilirsiniz.

- Avanos’a gittiğinizde peribacalarının en yoğun olduğu bölge Zelve’yi ziyaret edebilirsiniz.

- Ihlara Vadisi’nin doğal güzelliğini ve tarihî kiliselerini keşfedebilirsiniz.

- Ürgüp’te Temenni Tepesi’ni ve Kadı Kalesi’ni ziyaret edebilirsiniz.

 !
REZERVASYON YAP
Seçtiğiniz tarihe rezervasyon kabul edilmemektedir. En erken 4 gün sonraya rezervasyon yapabilirsiniz.