Online Bilet İşlemleri

Online Bilet İşlemleri

 • Yolcu kamilkoc.com.tr, mobil web veya mobil uygulamalar üzerinden online rezervasyon yaptırabilir ve bilet satın alabilir.
 • Rezervasyon süreleri sistem tarafından otomatik olarak belirlenmektedir. Rezervasyon süresi içinde bilete dönüştürülmeyen biletler sistem tarafından otomatik olarak iptal edilmektedir.
 • Online platformlardan satın alınan biletlerin iptal işlemleri yine online kanallardan gerçekleştirilebilir.
 • Bilet iptal işlemleri; online platformlarda araç hareket saatinden en az 6 saat, fiziki bilet satış noktalarında ise 2 saat öncesine kadar gerçekleştirilebilir.
 • Kaybedilen biniş kartları için hiçbir ücret iadesi yapılmaz, yolculuk hakkı verilmez.
Online Bilet İşlemleri

Mobil Uygulamalar

Kâmil Koç’un yenilenen kullanıcı dostu mobil bilet satış uygulamaları sayesinde işlemlerinizi güvenilir ve pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Güncellenen uygulamalarımızda online bilet işlemlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirirken kampanyalar, yolcum nerede, konumuma en yakın, şehir rehberi ve gidiş-dönüş bilet alma fonksiyonları sayesinde yolculuk için gerekli olan tüm işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Yolkart üyesi olabilir, üyelik bilgilerinizi güncelleyebilir ve avantajlarından hemen faydalanabilirsiniz.

Kâmil Koç Mobil iPhone uygulamasını indirmek için burayı tıklayınız.

Kâmil Koç Mobil Android uygulamasını indirmek için burayı tıklayınız.

 

Online Bilet İşlemleri

Bumerang

Gezdikçe BumPuan Kazanıyorsun, Kazandıkça Daha Çok Geziyorsun.

Kâmil Koç Bumerang üyeleri şimdi daha ekonomik seyahat ediyor ve her yolculuğunda bi'dolu avantaj kazanıyor!

YolKart’tan Bumerang’a

Neler yaptık, neleri yeniledik…

 • Para+BumPuan ile ödeme kolaylığı sadece Kâmil Koç Bumerang’da!

Şimdi yolculuklarda bilet alırken dilerseniz ödemenin bir kısmını biriktirdiğiniz BumPuanlar’la, kalan kısmını ise parayla yapabilirsiniz. Türkiye’de bir ilk!

 • Yolculuk sıklığınıza göre üyelik Kâmil Koç Bumerang’da!

Bumerang, Silver ve Gold... Kâmil Koç ile yaptığınız seyahatlerin sıklığına göre Bumerang üyeliklerinden size uygun olana geçer, her üyeliğin kendine özel avantajlarından yararlanırsınız. Seyahat sıklığınız artıkça Bumerang’ta %5, Silver’da %7, Gold’da %10 puan kazanırsınız..

 • Gidiş-dönüş biletine ekstra puan Kâmil Koç Bumerang’da!

Kâmil Koç Bumerang’la gidiş-dönüş bileti alın, tek yöne aldığınız biletlerden +%4 daha fazla BumPuan kazanma fırsatını yakalayın. Seyahatleriniz ekstra güzelleşsin

 • Online bilet alımında daha fazla BumPuan Kâmil Koç Bumerang’da!

www.kamilkoc.com.tr ve mobil uygulamalarımızdan satın aldığınız her biletle +%3 daha fazla BumPuan kazanırsınız

 • Ailece kazanmak sadece Kâmil Koç Bumerang’da!

Aile üyeliği özelliğiyle ailenizdeki her üyenin Kâmil Koç yolculuğunda ortak BumPuan kazanırsınız, ortak kazandıklarınızı da dilediğiniz gibi kullanırsınız.

 • Biriken BumPuanlar’la alışveriş keyfi Kâmil Koç Bumerang’da!

Seyahatlerinizde kazanacağınız BumPuanlarınızı, isterseniz hediyeye çevirebilirsiniz. Kâmil Koç Bumerang’la yapacağınız seyahatlerde biriken BumPuanlarınızı, hediye kataloğundaki ürünler için kullanabilirsiniz.

Online Bilet İşlemleri

Sorumluluk

Taşıyıcının ihmali sonucu meydana gelmedikçe kayıtsız bagaja ilişkin zarardan taşıyıcı sorumlu değildir. Eğer yolcunun müterafik kusuru (ortak ve birbirine karışmış kusur) varsa taşıyıcının sorumluluğu müterafik kusura ilişkin uygulanabilir mevzuat hükümlerine tabidir.

 • Yolcu taşımaları biletsiz yapılamaz. 6 yaş ve üzeri tüm çocukların ayrı koltukta seyahat etmesi ve bilet düzenlenmesi zorunludur. Yolcular seyahat süresince biniş kartlarını yanlarında bulundurmak zorundadır. Biniş kartınızı alınız, doğruluğunu kontrol ediniz ve yolculuk boyunca yanınızda bulundurunuz.
 • Yolcu beraberinde olmayan ticari eşya ve kargo taşınamaz. Taşıtın bagaj taşınmasına mahsus bölümleri dışında eşya taşınamaz. Özel kafeslerindeki kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlar sadece bagaj taşımaya mahsus bölümlerde taşınabilir. Tehlike yaratabilecek yanıcı, yakıcı, parlayıcı, patlayıcı, zehirli, bulaşıcı, radyoaktif ve benzeri nitelikte eşya, kargo ve bagajlar, bagaj bölümü de dâhil olmak üzere taşınamaz.
 • Yolcu, taşımacının güvenlik yönünden almış olduğu tedbirlere uymak zorundadır.
 • Yolcu, trafiğin seyir ve güvenliğini tehlikeye düşürecek, diğer yolcuları rahatsız edecek genel ahlâka ve adaba aykırı tutum ve davranışlarda bulunamaz. Taşıtın teknik donanımını olumsuz etkileyecek hiçbir elektronik cihazı kullanamaz.
 • Terminal ve ara duraklar ile trafiğin izin verdiği yerler dışında yolcu indirip bindirilemez. Kurallara aykırı indirme ve bindirme talebinde bulunmayınız.
Online Bilet İşlemleri

Bilet İptal ve Değişiklik

Bilet iptali ve değişikliği ile ilgili Karayolu Taşıma Kanunu 38/9 maddesi gereği; otobüs hareket saatinin 24 saat öncesine kadar yapılacak müracaatlarda bilet ücretinin tamamını iade etmek, otobüs hareket saatinden 12 saat öncesine kadar yapılacak müracaatlarda ise 6 ay geçerli açık bilet düzenlenmek zorundadır. Bilet iptal işlemleri online platformlar, bilet satış noktaları ve çağrı merkezimizden gerçekleştirilebilir. Bilet değişim işlemleri ise sadece bilet satış noktaları ve çağrı merkezimizden yapılmaktadır.

Online Bilet İşlemleri

Çocuk Yolcu Bileti

İndirimli Seyahat Koşulları:

Kanun gereği 6-12 yaş arası çocuk yolcularımıza bilet bedeli üzerinden %30 indirim düzenlenir. İndirimli bilet talep eden ebeveynin çocuk yolcuya ait kimliği bilet satış ofisimizdeki personelimize ibraz etmesi gerekmektedir. Çocuk yolcu bilet indirimi yalnız fiziki bilet satış noktalarından temin edilebilmektedir.
Online Bilet İşlemleri

Engelli Yolcu Bileti

İndirimli Seyahat Koşulları:

Kanun gereği %40 ve üzeri engeli bulunan yolcularımıza bilet bedeli üzerinden %30 indirim düzenlenir. Yolcularımız biletlerini alırken ilgili durumunu gösteren bir kimlik veya belgeyi bilet satış ofisimizdeki personelimize ibraz etmeleri gerekmektedir. Engelli bilet indirimi yalnız fiziki bilet satış noktalarından temin edilebilmektedir.
Online Bilet İşlemleri

Bagaj Aksaklıkları

Hasar-Eksik

Bagajın hasarı anında fark edilecek türden ise (teker veya kulp kırılması, yırtılması ve içinde eşya eksilmesi) aynı gün içerisinde varış durağında Kayıp ve Bulunan Eşya Ofislerine;

 • Seyahat bileti,
 • Bagaj kuponu,
 • Kimlik,
 • Tamir Faturası (hasar hâlinde),
 • Fotoğraf (hasar hâlinde),
 • Alış Faturası (var ise),

ile müracaat edilerek hasarlı bagaj ve / veya eksik eşya raporu tutulur. Anında fark edilemeyen hasar ve eksik olayları için seyahat tarihinden itibaren yedi gün içinde taşıyıcıya bizzat veya yazılı müracaatta bulunulması gerekmektedir. Ayrıca internet sitesinde yer alan Kayıp Eşya Başvuru Formu’ndan da müracaatta bulunabilir.

Online Bilet İşlemleri

Genel Bagaj Kuralları

 • Bagaj, seyahat edecek yolcuya ait giysi ve özel eşyalar anlamına gelir.
 • Güvenliğiniz için bagajınızda taşınması sakıncalı ve yasak madde olup olmadığını mutlaka kontrol ediniz.
 • Mücevher, para, cep telefonu, bilgisayar, doküman vb. değerli kişisel eşyalarınızı bagajlarınızda taşımayınız.
 • 30 kg geçen bagajlar fazla bagaj ücretlendirmesine tabi tutulmaktadır. Aşağıdaki durumlarda otobüse bagaj alımı yapılamaz.

Şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapmakta olan firmamız; tabi olduğu mevzuat hükümleri çerçevesinde yolcu taşıma işini gerçekleştirmektedir. Bu esnada, yolcuların yanlarında, araç içerisinde ve aracın bagajında taşınabilecek olan eşyaların nitelikleri ve limitleri yasalar ile belirlenmiş durumdadır. Bu konuda esas alınan ölçütler; araç içerisindeki yolcuların can ve mal güvenliği, seyahat konforu ve bagaj haddi olarak eşitlik sınırlarının aşılmamasıdır. Bu sebeplerle nitelik ve nicelik olarak değerli elektronik eşyaların bagaj içerisinde taşınması mümkün değildir. Bu tip eşyalar yolcularımızın el bagajı olarak değerlendirilmekte ve araç içerisinde yolcularımızın emanetine ve sorumluluğuna verilmektedir. Araç içerisinde, hareket esnasında ve mola verilirken yapılan tüm anonslarda yolcularımız, değerli eşyalarını yanlarına almaları konusunda uyarılmaktadır. Bagaja teslim edilmemiş, içeriği beyan edilmemiş ve bagaj fişi düzenlenmemiş el bagajı niteliğindeki araç içerisinde yolcularımızın yanlarında taşıdıkları eşyalar ile ilgili olarak firmamızın bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Bu sebeplerle içerisinde elektronik eşya olan bagajların kargo taşıması ile taşınması esas olup yolcu taşıma bileti ile taşınması mümkün değildir.

Online Bilet İşlemleri

Fazla Bagaj

 • Her yolcunun bagaj taşıma kapasitesi 30 kg’dır.
 • Standart bagaj olarak; yorgan, canlı hayvan, elektronik eşya vb. bagaj kapsamına dâhil edilmemektedir.
 • Canlı hayvan hariç bu standartlardaki bagajlar ücrete tabi tutulmaktadır. Ekstra bagaj alımlarında makbuz verilmektedir.
Online Bilet İşlemleri

Yasak Ürünler

 • Patlayıcı ve yanıcı maddeler
 • teşli silahlar
 • Sivri ve keskin uçlu eşyalar (bıçak vb.)
 • Kimyasal, biyolojik ve zehirli maddeler
Online Bilet İşlemleri

Bagaj Taşıma Reddi

 • Mal ve kişilere karşı tehlikeli olması ihtimali var ise
 • Karayolu taşımacılığı esnasında hasara uğrama ihtimali var ise
 • Uygunsuz paketleme yapılmış ise
 • Ağırlık boyut ve yapısı itibari ile kara yolu taşımacılığına uygun değil ise
 • Koltuk altına veya baş üstü dolaplarına yerleştirilemiyor ve / veya koltuğa emniyetli bir şekilde bağlanamıyor ise kabul etmeme hakkına sahiptir.
Online Bilet İşlemleri

Evcil Hayvanların Taşınması

Karayolu Taşıma Yönetmeliğinin 40 / 6 "Taşıtın bagaj taşınmasına mahsus bölümleri dışında eşya taşınamaz. Özel kafeslerinde kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlar bagaj taşımaya mahsus bölümlerde taşınabilir. Taşıtın içinde canlı hayvan hiçbir şekilde taşınamaz." maddesi gereği araç içinde kedi, köpek vb. canlıların taşınması yasaklanmıştır

Ancak doğabilecek her türlü olumsuz sonuç için sorumluluk yolcuya ait olmak koşulu ile özel kafes içerisinde veteriner kontrolünde uyutulmuş kedi, köpek, vb. canlıların bagaj kısmında taşınması mümkündür.

Online Bilet İşlemleri

Bisikletli Yolcu

Otobüslerimizde diğer yolcu bagajlarına zarar vermeyecek biçimde bisiklet taşınabilir. Bisiklet taşıma koşulları aşağıdaki gibidir:

 • Her otobüste maksimum iki bisiklet bagaj alanında taşınabilir.
 • Bisikletin ön tekerleği demonte edilmiş bir şekilde bagaja dâhil edilebilir.
 • Bagajda bisiklet üzerinde meydana gelebilecek fiziksel zararlardan Kâmil Koç Otobüsleri A.Ş. sorumlu tutulamaz.
 • Bisikletini taşımak isteyen yolcu bilet alım esnasında bilet satış merkezini ya da çağrı merkezini arayarak yolculuğundan önce bisiklet taşıma talebini bildirmelidir.