Nereden
NRD
Nereye
NRY
Gidiş Tarihi
GİDİŞ TARİHİ SEÇİNİZ
Dönüş Tarihi
DÖNÜŞ TARİHİ SEÇİNİZ

Uşak Otobüs Bileti

Özgün Havasıyla

Uşak

Anadolu ve Ege’yi kavuşturan Anadolu’nun emektar şehri Uşak... Anadolu’nun havasını Ege’nin suyuyla harmanlayan şehir özgün kent dokusuyla gezginlerin ilgisini çekiyor.

Şehrin zengin tarihini Uşak Müzesi’ni ziyaret ederek keşfedebilirsiniz. Özellikle Karun hazinelerinden örneklerin sunulduğu bölümler herkesin ilgisini çekecek kadar görkemli. Geçmişe doğru başladığınız yolculuğunuza hiç ara vermeden devam edin. Atatürk ve Etnografya Müzesi’ni ziyaret edin. Geleneksel Uşak evinde hizmet veren müze, hem tarihî binası hem de sergilediği eserler açısından oldukça değerli.  

Uşak’ın doğal güzelliklerini gezme sırasını ise Ulubey Kanyonu’na verin. Dünyanın ikinci büyük kanyonu olma özelliği taşıyan oluşum, uçsuz bucaksız manzarasıyla seyrine doyum olmaz güzellikte. Bu manzarayı Ulubey Çamlığı’nda bulunan seyir terasından rahatça izleyebilirsiniz. Kanyon manzaralı Avgan’da da seyre ortak olmak mümkün. Hatta devamında Pepuza Antik Kenti ve tarihî su kanallarını görebilirsiniz. Yol boyunca antik dönemden kalma mağaralar da karşılaşacağınız güzelliklerin habercisi olacaktır.

Ege’yle İç Anadolu’nun ortasında kalmış, gizli diyarı gezip de Uşak halılarına bakmadan dönmek olmaz. El tezgâhlarında dokunan meşhur Uşak halıları özgün motifleri ile ilginizi çekecek. Kendine has güzelliklerini korumaya devam eden bu şehri görmek için atın cebinize Uşak otobüs biletinizi, seyre başlayın.

Hazır Uşak’a gelmişken…

Ne yiyelim?

- Yöre halkı tarafından hazırlanmış meşhur Uşak tarhanasıyla şifa bulabilirsiniz.

- Özel çömleklerde yapılan lezzetli çömlek etinin tadına bakabilirsiniz. Alternatif olarak tas kapamayı da menünüze eklemenizde fayda var.

Nereye gidelim?

- Banaz Akmonia Antik Kenti’nde bulunan Şans Tanrıçası Tykhe’nin mozaiğini inceleyin.

- Lidyalılar tarafından kral yolu üzerine yapılmış tarihî Clandıras Köprüsü’nden eşsiz manzaranın seyrine dalın.

- Merkezden ayrılmadan mimari yapıları ile dikkat çeken Ulu Camii ve Burma Camii’yi ziyaret edebilirsiniz.


 !
REZERVASYON YAP
Seçtiğiniz tarihe rezervasyon kabul edilmemektedir. En erken 4 gün sonraya rezervasyon yapabilirsiniz.