Kamil Koç Kaptan Akademisi

Kamil Koç Kaptan Akademisi

Kaptanlarımız sektörün ilk ve tek hizmet okulu Kâmil Koç Kaptan Akademisi’nde trafik ve yol güvenliğinden üst seviye araç kullanım tekniklerine kadar birçok eğitimden geçiyor. Yolcularımız daha konforlu ve güvenli yolculuklar için eğitimli kaptanlarımızla yola çıkmanın ayrıcalığını yaşıyor.

Kâmil Koç Kaptan Akademisi Nedir?

Kâmil Koç Kaptan Akademisi Nedir?

Sektörde bir ilk olarak Karabük Üniversitesi’nin de desteğiyle 2016 yılında hayata geçirilmiş kaptan eğitim projesidir. Akademinin temel amacı başta Kâmil Koç kaptanları olmak üzere sektördeki tüm kaptanların eğitimlerinin desteklenmesidir. Bu sayede karayolu yolcu taşımacılığı sektörünün siz değerli yolcularımıza daha konforlu ve güvenli yolculuklar sunması hedefleniyor. Eğitimi başarıyla tamamlayan kaptanlar Karabük Üniversitesi desteğiyle hazırlanan Kâmil Koç Kaptan Akademisi sertifikası alıyor. Karayolu yolcu taşımacılığı sektörünün tamamına açık olan kaptan akademisi projesiyle 2017’nin sonuna kadar 1500 kaptanın eğitimden geçirilmesi planlanıyor.

Kaptan Akademisi eğitimlerinde neler var?

3 günü teorik, 1 günü pratik olmak üzere toplamda 4 günü kapsayan eğitimlerde temel kaptan eğitiminden araç kullanım tekniklerine kadar birçok konuda eğitim verilmektedir.

  • Kaptan şoförün görev ve sorumlulukları
  • Türkiye’de karayolu yolcu taşımacılığı tarihi
  • Beden dili ve doğru iletişim
  • Stres ve öfke yönetimi
  • Trafik ve yol güvenliği (hız ihlâli, dinlenme ve uyku, beslenme)
  • Güvenli araç kullanımı (ESP, ABS, ESR, EBD vb. sistemlerin doğru kullanımıyla birlikte aracın lastiklerinde veya hava, yağ basıncı hususunda oluşabilecek olumsuzlukların doğru çözümü uygulamalı anti-skid eğitimi)
  • Acil durum eylem planları eğitim programında yer alan dersler arasındadır.
Kaptan Akademisi eğitimlerinde neler var?

Kaptan Akademisi’ne kimler katılabilir?

Kâmil Koç’ta ve sektördeki diğer firmalarda görev yapmakta olan tüm kaptanlar ve otobüs şoförü olma şartlarını taşıyan herkes eğitimin bir parçası olabilir ve Türkiye’nin ilk akademili kaptanları arasına katılabilirler.

BAŞVURU

DESTEKÇİLER
bridgestone petrol ofisi castrol
kamil koç 90 yıl karabük üniversitesi
!
REZERVASYON YAP
Seçtiğiniz tarihe rezervasyon kabul edilmemektedir. En erken 4 gün sonraya rezervasyon yapabilirsiniz.