Nereden
NRD
Nereye
NRY
Gidiş Tarihi
GİDİŞ TARİHİ SEÇİNİZ
Dönüş Tarihi
DÖNÜŞ TARİHİ SEÇİNİZ

Antalya Otobüs Bileti

Kültür ve Turizm Başkenti

Antalya

Akdeniz’in incisi, turizmin kalbi, kültürün ve turizmin başkenti… En çok isim yakıştırılan illerden biri Antalya. Hem deniz turizmi hem de kültürel etkinlikleri ile en gözde şehirler arasında yer alan kent, üstüne almış olduğu tüm isimleri sonuna kadar hak ediyor.

Turizm şehrini gezmeye kentin en eski sokağı Kaleiçi’nden başlayabilirsiniz. Tarihî evleri ve sokakları ile dikkat çeken Kaleiçi’nde nostaljik bir tura çıkın. Renkli ışıkların arasında akşam saatlerinde yapacağınız bir gezinti de sizi büyüleyecektir. Buradaki mekânlarda her an bir etkinlik bulabilirsiniz; sokakta salınan Latin müziğin sesine kulak verin.

Saat Kulesi’nin bulunduğu Cumhuriyet Meydanı’na uğrayın, burası şehrin en kalabalık alanlarından biri. Burada başlarında şapka, ellerinde şehir haritası ile şehir turuna başlamak üzere olan onlarca insan görebilirsiniz. Meydanda ufak adımlarla yürürken burnunuza deniz kokusu gelecek. Bu kokuya karşı koymayın ve ayaklarınızın sizi Yat Limanı’na götürmesine izin verin. Limandan kalkan gemilerden birine atlayın. Günübirlik mavi tura çıkan bu teknelerle adım atamadığınız koyları keşfetmenin keyfini yaşayın.

Düden ve Manavgat şelaleleri, Damlataş Mağarası, Olimpos, Aspendos, Likya Yolu… Satırlara sığmayacak duraklar size en keyifli tatili yaşatacak. Antalya’nın sayamadığımız bu güzelliklerini yerinde görmek için hiç vakit kaybetmeden Antalya otobüs bileti alın ve yola koyulun.

Hazır Antalya’ya gelmişken…

Ne yiyelim?

- Konyaaltı ilçesine bağlı Geyikbayırı Köyü’nde kapama yemeğinin tadına bakmalı.

- Akşam yemeğinizi meşhur zeytinyağlı Antalya piyazıyla ve hibeş ile süsleyin.

- Antalya’da yetişen doğal ürünlerle yapılan domates civesini deneyin.

Nereye gidelim?

- Tatilin tadı Lâra Plajı’nın kızgın, ince kumlarında yürümeden çıkmaz. Sıcaktan bunaldığınızı hissettiğiniz anda daha fazla vakit kaybetmeyin ve kendinizi denizin kucağına bırakın.

- Çeşitli su sporu yapma imkânı olan Konyaaltı Plajı’nda hafif heyecanlı bir deneyime siz de dâhil olun. Bir de açık hava konserlerine ya da çeşitli festivallere denk gelirseniz, şanslısınız demektir.

- Kaş ilçesinde su altına dalıp renkli balıkların dünyasına ortak olabilirsiniz.

- Jeep-safari turuna katılıp eğlence ve adrenalin dolu bir tatil geçirmek mümkün.

- Serik ilçesinde bulunan tarihî Aspendos Kenti’ne ait tiyatro sahnesinde bir dans gösterisi izlemeli.!
REZERVASYON YAP
Seçtiğiniz tarihe rezervasyon kabul edilmemektedir. En erken 4 gün sonraya rezervasyon yapabilirsiniz.