Nereden
NRD
Nereye
NRY
Gidiş Tarihi
GİDİŞ TARİHİ SEÇİNİZ
Dönüş Tarihi
DÖNÜŞ TARİHİ SEÇİNİZ

Bartın Otobüs Bileti

Özgün Tarihiyle

Bartın

Bir şehir var ki bulunduğu yeri daha da güzelleştiren, sizi kendine bağlayan ve bir daha ayrılmanıza izin vermeyen… Bartın, Amasra’nın özgün havasıyla, Küre Dağları’nın dünyaya yayılmış ünüyle Karadeniz Bölgesi’nin en çok turizm çeken illeri arasında yer alıyor.

Sarp kayalıklara takılan coşkulu denizini görür görmez kendinizi denizin ahengine kaptıracaksınız. Şehri karış karış öğrenip, her sokağını görmek isteyeceksiniz. Bartın denince akla ilk gelen yer Amasra’dır. Siz de turunuzun büyük bölümünü Amasra’nın güzelliklerini keşfetmek için ayırabilirsiniz. Amasra Kalesi ve Kuş Kayası Yol Anıtı başlangıç için ideal rotalar olarak görülebilir. Devamında ise ilçenin en hareketli yeri olan Çekiciler Çarşısı’nda yöresel ürünleri inceleyebilirsiniz. Başınızı el emeği ürünlerden kaldırıp da Karadeniz’e çevirdiğinizde Güzelcehisar Koyu tüm doğallığıyla sizi bekliyor olacak. Karadeniz’in en uzun plajı olan bu koyun incecik kumlarında yürüyüp, denizinin keyfini mutlaka çıkarmalısınız. Sırtınızı yeşille kaplı sarp kayalıklara dayayıp güneşi denize kavuşturmanın keyfini de mutlaka yaşamalısınız. Amasra’nın gezip, görülecek, anılara kazınacak yerleri yerinde dursun, biz Bartın’a doğru gidelim.

Bartın’ın sivil mimari örneğini yaşatmaya devam eden tarihî Bartın evlerinin bulunduğu dar sokaklara kendinizi atabilirsiniz. Dalgaların sesi kulaklarınızda, bir kafede çayınızı yudumlamanın tam vaktidir. Enerjinizi tekrar topladıktan sonra dünyanın hayran olduğu temiz havanın merkezi Küre Dağları’nı keşfetmeye hazırsınız demektir. Uluslararası öneme sahip kanyonlar, düdenler, şelaler arasında, sarıya, yeşile dönen yaprakların yarattığı serinliği hissedin. Burası doğanın merkezi, sizi kucaklamasına izin verin.

Anlatmakla bitmeyen Bartın ve bu şehrin güzelliği gidenlerde farklı bir iz bırakıyor. Bartın otobüs biletinizi ayırtıp siz de bu büyülü kentin güzelliğine ortak olabilirsiniz.

Hazır Bartın’a gelmişken…

Ne yiyelim?

Bartın’ın yöresel yemeklerinden pirinçli mantıyı deneyebilirsiniz.

- Karadeniz’e karşı oturup, taze balık ve meşhur Bartın salatası ile benzersiz bir ziyafete ortak olun.

Nereye gidelim?

- Sarı ve pembe renkli güllerin yetiştiği bir vadiye bakan Göldere Şelalesi’ni görebilirsiniz.

- Doğal oluşum Güzelcehisar Lav Kayaları’nı ziyaret edebilirsiniz.

- Yaz mevsiminde Ulus yaylalarında doğayla baş başa kalabilir hatta kamp yapabilirsiniz.

- Güzelliği ile sayılı trekking parkurları arasında yer alan Kurucaşile, Arıt ve Kozcağız’da doğa yürüyüşü yapabilirsiniz.!
REZERVASYON YAP
Seçtiğiniz tarihe rezervasyon kabul edilmemektedir. En erken 4 gün sonraya rezervasyon yapabilirsiniz.