NRD
KALKIŞ NOKTASI SEÇİNİZ
KALKIŞ NOKTASI SEÇİNİZ
NRY
VARIŞ NOKTASI SEÇİNİZ
VARIŞ NOKTASI SEÇİNİZ

Sakarya Otobüs Bileti

Sakarya Hakkında

Orman Denizi

Sakarya

Evliya Çelebi’nin orman denizi olarak tanımladığı Sakarya, doğası ile gidenleri kendine çekiyor. Özellikle doğa gezilerinden hoşlanıyorsanız, Sakarya gezisinden büyük keyif alacağınızın garantisini verelim.

Adını Sakarya Irmağı’ndan alan şehir, doğal güzelliğini ırmak ve göllere borçlu. Bu göllerden en meşhur olanı şüphesiz yeşilin ve suyun uyumlu diyarı Sapanca. Dört mevsim ayrı güzelliğe bürünen göl, özellikle sonbaharda benzersiz bir dokuya bürünüyor. Patika yolları kaplayan sarı yaprakların üzerinde yürümek, göle karşı bir fincan çay içmek belki de gezinizin en huzur verici dakikalarını yaşamanızı sağlayacak. Gölde ayrıca eğlenceli su sporlarını deneme imkânınız bulunuyor.

Biraz şehre karışmak, halkı tanımak isterseniz, sizi yaşayan tarih Taraklı’ya davet ediyoruz. Nostaljik havasını korumayı başarmış ilçe, sivil mimarinin en güzel örneklerini yaşatmaya devam ediyor. Bu ilçeyi gezmeli, görmeli, tarihî konakları incelemeli ve hatta konaklardan birine bir gece misafir olmalı.

Yeşil bir denizi andıran Sakarya, size beklediğinizden çok daha fazlasını verecek. Sakarya otobüs biletini alıp yola çıkmak için tam zamanı.

Hazır Sakarya’ya gelmişken…

Ne yiyelim?

- Yörenin en meşhur lezzeti ıslama köfte yemeden dönmeyin.

- Tatlı molası verirseniz kabak tatlısını tercih edebilirsiniz.

- Çayınızın yanında bir çeşit tatlı olan ada kıvırmayı deneyebilirsiniz.

Nereye gidelim?

- Hazır Taraklı’ya gelmişken tahta kaşık yapmaya devam eden yerlilerle sohbet edebilir hatta dilerseniz birkaçını sevdiklerinize hediye olarak alabilirsiniz.

- Şehir merkezine yakın, bir sanat galerisi şeklinde inşa edilmiş Deprem Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz.

- Karasu’da bulunan Türkiye’nin en büyük su basar ormanı Acarlar Longozu’nda keşif turuna çıkın. Gövdesi suyun altında kalan ağaçlar ve benzersiz güzellikteki nilüfer çiçeklerinin arasında motor turu yapabilirsiniz.

- Taraklı’nın sokaklarında kaybolurken, ilçeye ait Karagöl Yaylası’nı görmenizi öneririz. Alabildiğince yeşil yaylanın güzelliğini dilerseniz paraşütle atlayarak da seyredebilirsiniz. Unutmayın, bu yaylanın güzelliğini görmek için birbirinden cazip alternatifler var. Bu güzel sporlarla gezinizi renklendirebileceğiniz gibi fotoğraf kareleri ile de ölümsüzleştirebilirsiniz.

Her hakkı saklıdır. Kamil Koç Otobüsleri A.Ş. 2019

Google Play AppStore